(ВИДЕО) Уловена риба со две глави и четири очи

Чудна риба која рибари од Азија ја уловиле и потсетува на чудовште од хорор филм.

Ваков примерок досега не е виден и останува нејасно дали се работи за риба со деформитет или за некој нов вид.

Погледнете како изгледа:

(ВИДЕО) Наишла на кобра која се грчела од болки - Снимила нешто што ретко се гледа!

Веројатно најпознатата змија на светот е кралската кобра, која воедно е најотровна смија во светот.

Овие најозогласени змии можат да се пронајдат во Јужна африка и Јужна Азија. Тие сехранат исклучиво со други змии па поради тоа на латински ги викаат змијождери.

Една девојка на Интернет постави видео кое милиони луѓе остави без текст. Имено, додека одела низ шума, на земја здогледала кобра која се грчи и увија. Одлучила да застане и со мобилниот да ја сними сцената...

Имала и што да сними... Погледнете го видеото:

(ВИДЕО) Го жртвуваше својот живот за да спаси мало теле од алигатори

Група гладни алигатори го обиколија малечкото теле кое беше заглавено во густото блато. Теленцето не можеше да се помрдне, а предаторите само го набљудуваа и ја чекаа шансата да го зграбат со челустите.

И веројатно сцената ќе имаше таков епилог каков што ви сопоменавме, да не бeше овој храбар човек, кој реши и по цена да се стави самиот себеси во ризична и опасна ситуација, да го куртули телето од крволочните алигатори.

ВИДЕО кое ќе ве расплаче: Крава трча по своите телиња додека ги носат кон кланица

Организацијата за заштита на животните „Сејф“ објави срцепарателно видео на кое се гледа како мајката крава оди по своите младенчиња, кои се сместени во приколка.

Имено, животното чисто водено од мајчинскиот инстинкт одбива да се одвои од своите деца.

Таа трча по нив, се додека возачот кој ги превезувал телињата не застанал покрај патот.

Организацијата која го објави видеото наведува дека животните се вознемирени кога се одвојуваат од потомствоот, како и дека во тие ситуации нема разлика во реакцијата меѓу животните и луѓето.

Популарно