Овој лек за само 4 часа ја лечи и најсилната болка во грлото

Ако сте меѓу оние кои имаат вопсаление на грлото или крајниците, постои лек кој го лекува сето тоа за само 4 часа.

Рецепт:

-80 грама семки од резен да се помешаат со 20 милилитри вода и да се варат 15 минути

-Откако ќе добиете густа смеса, процедете ја и додајте 50милилитри вода, па варете додека не зоврие

-Тргнете ја смесата од оган и додадете една лажица ракија.

Од овој рецепт конзумирајте на секои 30 минути. По два часа болката ќе се повлече, а по 4 часа ќе исчезне.

Отец Заго: „Ракот се лекува, мојот рецепт им помогна на многумина“

Бразилскиот монах, отец Романо Заго, составил посебен препарат за лекување на ракот. За него ви се потребни ало вера, мед и алкохол.

Овој рецепт успешно се шири во светот, наспроти притисокот и лобистичката моќ на фармацевската индустрија бидејќи монахот го запишал во својата книга „Од воздухот може да оздравите“.

Потребно ви е:

35 дкг свежи листови од алое вера, 6 големи лажици алкохол – рум, ракија или виски, 50дкг природен мед.

Со сува крпа исчистете ги листовите и отстранете ги игличките од краевите,  а потоа искинете го на парчиња без лупење. Ставете ги во блендер, додајте мед и алкохол.  Треба да ги миксирате додека не добиете еднолична смеса. Препаратот  не е потребно ниту да се вари ниту да се цеди.

Зимајте по една лажица, трипати на ден, половина час пред оброк. Потрошете ја смесата до крај, а препаратот  подготвен чувајте го во фрижидер.

Како да излекувавате херпес за минута?

Сите знаеме колку е болно да имаме херпес, боли и не е воопшто пријатно, а се мачиме со денови.

Постои лек кој може да го направите во кујната.1 лажица пченичен скроб и малку вода се се што ви треба.

Се мешаат и се добива една густа паста, а таа се става неколку пати дневно на херпесот.

Доколку имате ишијас или болки во грбот, земете го овој лек и никогаш повеќе нема да патите

Болката во долниот дел од грбот, во пределот на задницата и нозете, кој се јавува во случај на приклештен или воспален нерв или народски познато како ишијас,  е еден од најчестите проблеми во денешницата.

Многу од лековите имаат краткотрајни дејство. Ние ви нудиме природен лек, кој ќе брзо и ефикасно делува.

Состојки:

-4 чешниња лук

– 200 милилитри млеко

– мед (по желба)

Подготовка:

Иситнете го лукот и прежете го на тивок оган. Додека гопржите додавајте млеко и чекајте неколку минути додека не зоврие. Потоа тргнете го от оган.

Оваа мешавина конзумирајте ја еднаш дневно и набрзо ќе почувствувате олеснување. Тоа се случува, бидејќи лукот има антивоспалително дејство и спречува отекување на нервите.

Популарно