(ВИДЕО) Агресивен професор малтретираше ученичка, а она што го направи девојчето ќе ве остави без текст!

Овој агресивен професор од Русија веројатно два пати ќе размисли пред повторно да омаловажи уште едно дете од неговиот клас.

Професорот збесна затоа што девојчето не го знаеше одговорот на прашањето. Но она што го направи девојчето потоа, ќе ве остави без зборови…

Знаци кои укажуваат дека сте го освоиле "господинот совршен"

Некои момци едноставно се родени за да освојуваат жени. Сигурно познавате барем еден фраер кој со таква леснотија одбира девојки и успева долгорочно да го задржи нивното внимание, па во одреден момент сте почнале да му завидувате.

Ако забележите дека и вашиот партнер ги има следните квалитети, мораме да ви кажеме дека сте наишле на господинот совршен.

1. Флексибилност

И притоа, нормално, не мислиме на физичка флексибилност (иако и тоа си има свои предности). Момците кои знаат да се носат со неочекувани промени и зрело реагираат на нив, на многу жени им се неодоливи и вистински материјал за долготрајна љубовна врска.

2. Обзирност

Момчето кое ја става својата девојка на прво место, покажува колку му е грижа за неа, што и неа многу брзо ѝ дава сигурност и животна потпора. Тие работи се гледаат преку големите гестови, но и преку ситниците како отворање врата и извекување на столчето.

3. Самопочитување

Овде секако не мислиме на преголема самодоверба, која преоѓа во класичен егоизам. Момчето кое се цени себеси како личност, знае да ги цени и другите и не дозволува со нив да се манипулира. Нема да се фали самиот себе, но ќе биде горд на добро завршената работа и ќе се стреми кон перфекционизам, за да ве усреќи и направи горди.

4. Прифаќање на вината

На многу момчиња гордоста им е голема препрека, бидеќи многу често не сакаат да превземат одговорност за своите постапки и им ја префрлаат вината на другите. Момчето кое учи од сопствените грешки и стои позади своите дела е личност која треба да ја цените и која ќе ве цени вас. 

Дали е завршена романсата на овој познат пар

Кејти Холмс и 11 години постариот актер Џејми Фокс, конечно, ја открија својата долгогодишна врска пред јавноста, со романтичната прошетка на плажата во Малибу. Оттогаш не престануваат шпекулациите за нивната врска, за која познатата двојка никогаш не зборува во медиумите.

На почетокот на летото почнаа шпекулации за кризата во љубовната врска на двајцата холивудски актери – Кејти Холмс и Џејми Фокс. Како главна причина за несогласувањата се наведува изневерувањето на Фокс и забавата со други девојки, но според најновите фотографии, по сè изгледа тоа е обична шпекулација.

ВИДЕО:Јоце Панов проговори за “недоразбирањето “ со Панчо

Јоце Панов, во гостувањето во „Ексклузив“ на 1 ТВ проговори и за несогласувањата со Владимир Блажев – Панчо од ДНК. Панов се уште не знае зошто толку, како што вели, негативни коментари биле испратени на негова адреса од членот на ДНК.

Не разбирам зошто сум му влегол во очи на Панчо. Можеби дека сум цело време актуелен. Јас сум човек што постојано работи. Не сум се сретнал лично со него“, порача Панов.

Популарно