(ВИДЕО) Агресивен професор малтретираше ученичка, а она што го направи девојчето ќе ве остави без текст!

Овој агресивен професор од Русија веројатно два пати ќе размисли пред повторно да омаловажи уште едно дете од неговиот клас.

Професорот збесна затоа што девојчето не го знаеше одговорот на прашањето. Но она што го направи девојчето потоа, ќе ве остави без зборови…

Студен бран во Македонија: Темпертури до -15 степени!

Под влијание на значително постудена воздушна маса која веќе започна да се спушта од северните географски широчини во следните денови ќе услови значително пониски температури на воздухот а особено студено ќе биде наутро кога минималните температури на воздухот насекаде ќе се спуштат под нулата.

Времето ќе биде претежно стабилно, суво и без врнежи со исклучок на вторник попладне и навечер кога има услови за слаб локален снег.

Денеска ќе дува засилен ветер од северен правец и истиот ќе биде најизразен Долж Повардарието, како и на исток и југоисток, па локално можно е да достигнува брзина и над 80 км на час. Во ваква ситуација, ве советуваме да внимавате каде се движите, а вашите автомобили да ги ставате понастрана од дрвјата.

Минималните температури на воздухот во следниот период ќе се спуштаат во интервалот од -10 до -2 степени, додека понекаде истите е можно да се спуштат и под -10 степени, додека на планините и скијачките центри и околу -15 степени.

Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот некаде од 0 до 7 степени.

Отишол на фудбалски натпревар, влегол во тоалетот, а потоа се случило пресврт- се вратил дома по 11 години!

Швајцарецот Ролф Бантл, навивач на фудбалскиот клуб Базел, пред 11 години дошол во Милано како би го бодрел својот тим во мечот против домаќинот Интер кој се играл во рамки на Лигата на шампионите.

Неколку моменти пред главниот судија да стави крај на натпреварот, Бантл, тогаш 60-годишник отишол до тоалет. Тоа бил почеток на една луда авантура која неодамна завршила.

По излегувањето од тоалет, не успеал да ги пронајде пријателите со кои дошол. А бидејќи му се допаднала атмосферата одлучил да остане во Милано, пишува „Швајц ам зонтаг“.

Без мобилен телефон и со 20 евра и 15 швајцарски франци во џеб, набрзо почнал да живее како бездомник.

„Луѓето ми даваа храна и цигари, еден студент ми подари вреќа за спиење“, раскажал Бантл.

„Ми беше убаво, немав причина да се вратам дома. Уживав во слободата. Бидејќи работев на градилишта со Италијанци немав проблем со јазикот“, додал тој.

Неговата авантура завршила 2015 кога паднал и ја скршил ногата. Во болница лекарите утврдиле дека нема здравствено осигурување, па ја контактирале швајцарската амбасада како би го утврдиле неговиот идентитет.

Бантл се вратил во Базел после 11 години лутање. Денес живее во старечки дом како 71-годишник.

(ФОТО) Драстично ослабела, па сопругот ја оставил - погледнете како изгледа сега

Триесет и осум годишната Ангела Крикмор, од Нотингем во Велика Британија драстично го променила својот изглед со намалувањ на 30 килограми од нејзината тежина, што ја довело до развод. После сето тоа следувал пресврт во нејзиниот живот и станала фитнес тренер, а благодарение на нејзината нова кариера пронашла нова љубов и наскоро ќе се врати пред олтарот.

Во најдебелата фаза Анџела имала 90 килограми, но вели дека нејзиниот сопруг никогаш не се пожалил на нејзината тежина, бидејќи мислел дека е прекрасна. Но покрај тоа, притисокот на семејството и пријателите кои ја изгубиле тежината ѝ дале поттик да работи на нејзиниот изглед. Поранешниот агент за недвижнини, која килограмите ги накачила водејќи брз живот и јадејќи брза храна, започнала да тренира и да внимава на исхраната. Таа дури и престанала да готви за нејзиниот сопруг и син затоа што нејзината нова здрава исхрана не се вклопува во нивните навики.

Идниот сопруг, Марк Роџерс, 51, продавач на автомобили, контактирал со неа на Инстаграм и ја прашал дали може да биде негов личен тренер, додека е на десетдневната деловна посета во Тенерифе.

– Обично не одговарам на пораките кои ги добивам, така што ова навистина беше судено. Не планирав да имам врска со Марк, се запознавме, зборувавме за нашите животи, а потоа одеднаш тоа се случи, исто како некоја магија – изјавила таа.

– Марк сега јаде истото како и јас, и за среќа, тој сака сè. Тој никогаш порано не појадуваше, а сега тој никогаш не го прескокнува, рече таа.

Популарно