(ВИДЕО) На канадскиот премиер му паднаа лажните веѓи

На канадскиот премиер Џастин Трудо му паднаа лажните веѓи за време на самитот Г7. Ваквиот инцидент го забележаа камерите, а Трудо веднаш стана хит на социјалните мрежи.

„Трамп толку го препоти на самитот Г7 што му отпаднаа лажните веѓи“, напиша еден човек на Твитер по повод бламот на Трудо.

„Или Трудо има лажни веѓи, или овде си имаме работа со побегната гасеница“, се пошегува друг.

Дневен хороскоп

Овен

Ќе имате две изедначени можности: Прво да завршите проект, одамна започнат, од кој ке добиете добар приход, и второ, да се вклучите во нешто сосема ново, но со непознат крај. Во секој случај, вашата финансиска состојба ќе се подобри.

Бик

Куп непланирани обврски ќе ве изненадат уште од утрото. Не брзајте да дадете согласност и да ги преземете сите за вас. Анализирајте ја ситуацијата. Повеќето нешта ќе можат да се одложат или ќе се покаже дека не се ваша работа.

Близнаци

Бидете искрени кон своите соговорници. Ако нешто не одобрувате или не ви се допаѓа кажете го тоа веднаш и директно. Ќе заштедите време и нерви за нивното надминување.

Рак

Внимателно бирајте ги вашите соговорници и бидете претпазливи со луѓето. Не е пожелно да споделувате ваши лични работи но и да дискутирате за перспективни идеи. Немојте да го криете вашето мислење, но немојте ниту да парадирате со него.

Лав

Не се нервирајте поради мали недоразбирања. Ќе успеете да ги средите, само ако останете мирни и реагирате мудро. Не се обидувајте да ја завршите целата работа за еден ден. Најважно е дека работите и не го губите времето на празни приказни.

Девица

Викендот за вас ќе биде работен. Денес е можно да се чувствувате истоштено. За среќа ќе ве израдуваат со добри вести, кои ќе делуваат стимулативно и освежувачки. Колку побрзо ја завршите старата задача толку подобра ќе биде вашата финансиска состојба.

Вага

Не се потпирајте ниту на среќа ниту на поддршка. Потпирајте се единствено само на себе. Ако сте сигурни во своите знаења, применувајте ги. Ако не сте сигурни, набљудувајте ги процесите и воздржете се од коментари.

Скорпија

Не се преправајте дека не ги забележувате проблемите и не се обидувајте повеќе да ги избегнувате. Одложувањето може да го дуплира негативниот ефект. Обидете се да го контролирате вашето непотребно трошење на финасиски средства за работи кои не се потребни.

Стрелец

Распределете ги вашите сили рамноправно и користете ги разумно. Ќе ви наметнат да завршите повеќе задачи, обидете се да ги завршите една по една, без да ги поврзувате. Помошта од другите може повеќе да ви наштети отколку да ви помогне.

Јарец

Потрудете се да го започнете викендот мирно, без да се зафатите да извршувате повеќе работи одеднаш. Денот ќе ви биде исполнет со впечатоци. До крајот на денот можете да почувствувате исрцрпеност и главоболка.

Водолија

Не е исклучена можноста некој од вашите најблиски да ве разочара со своето однесување. Бидете објективни. Размислете дали човекот постапил толку лошо или едноставно вие сте очекувале друго. Не се лутете беспотребно.

Риби

Создадете си концепт за работа. Колку повеќе лични работи решите, толку подобар резултат ќе добиете. Не почнувајте ништо за да му угодите на некој, слушајте ги вашите желби, ова е поволен ден за вас.

ВИДЕО: Како се кроеше буџетот на Република Македонија?

Најновата синхронизација на „Фчерашни новости“ е повторно од Собранието на Република Македонија.

Овој пат екипата одговара на прашањата Како помина петочното гласање и кој што ќе јаде во Собрание?

Во останатиот дел од епизодата 7 на „Фчерашни новости“, која веќе е објавена на „Јутјуб“, последни дознајте и: 

- Ексклузивно: Како се кроеше буџетот на Република Македонија? 

- Дали партиите ќе си подадат рака? 

- Како помина есенското врзување на јаболкниците? 

Гледајте „Фчерашни новости“ секоја недела од 19:30 на Канал 5.

ФОТО + ВИДЕО: Канје ја изненади сопругата со романтичен подарок за нејзиниот роденден

Најпознатата старлета на светот Ким Кардашијан синоќа го прослави својот 38 роденден. Нејзините бројни пријатели и семејство ѝ честитале по пат на Инстаграм и испраќајќи ѝ подароци, но сепак најмногу се истакна и потруди нејзиниот сопруг Канје Вест.

Канје кој е познат по својата екстраваганција во речиси сè, тоа го покажа и во купувањето подарок за својата сопруга. 

Неодамна ја почестил со милионски износ само поради тоа што одбила да соработува со еден бренд, а за роденденот се одлучи да биде романтичен.

Канје одлучил цела соба во нивната куќа да ја украси со цветни аранжмани, а тој дури и ја разбудил Ким свирејќи на пијано.

Канје својот труд го објави на Твитер и напиша: "Ким ти си прекрасна. Ќе се трудам да правам работи кои ќе покажат колку си прекрасна надворешно и внатрешно и да ти покажам колку многу те сакам тебе и нашето семејство".

Ким била воодушевена со ова изненадување и веднаш објави на Instagram Story како изгледа нејзиниот дом по повод роденденот. "Канје е најкреативната личност кога станува збор за цвеќиња за мојот роденден. Те сакам многу душо".

Популарно