Видео:Како се загрева пред настап атрактивната фолк пеачка?

Атрактивната пеачка Сузана Гавазова на својот инстаграм-профил објави видео на кое ја пее песната „Опасна за око“. Па додека пее, таа игра и по малку тверка. „Загревање пред настап“, напиша Гавазова на видеото. Од фановите доби комплименти дека се загрева совршено, ама и дека има совршен задник.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zagrevanje pred nastap...🙉👌😀🤭😛🤩 #tb #suzanagavazova #music

A post shared by Suzana (@suzanagavazova) on

Стигна поддршка за Столе, Борко, Лазров од маестро Симон Трпчевски

Поддршка за македонските ракометари дојде и од маестро Симон Трпчевски.

Тој од Њујорк, каде е на светска турнеја за проектот „Македонисимо”, испрати порака со поддршка за Македонија и ракометарите.

„Пред престојниот настап во Чикаго за поддршка на македонскиот ракометен тим на Светското првенство во ракомет 2019“ – напиша Трпчевски на социјалните мрежи.

Трпчевски исто така сподели и текст за локален на медиум со наслов „Трпчевски го вее знамето за поддршка на неговата татковина, Македонија”.

Денеска ракометарите на мегдан со Шпанија

Продолжуваат натпреварите на Светското Првенство во ракомет во Германија и во Данска,  на денешната програма се следниве натпревари:

Среда, 16.01.2019

18.00 – 19.30 ХРВАТСКА - БАХРЕИН

20.00 – 20.20 Емисија

20.30 – 22.00 МАКЕДОНИЈА – ШПАНИЈА

22.15 – 23.30 снимка ШВЕДСКА-КАТАР

Популарно