Зошто не треба да го пиете утринското кафе на празен стомак?

Изминатите години живеевме во заблуда мислејќи дека доволна физичка активност во текот на денот може да ја оправда дуплата порција сладолед со која на крај ќе се почестиме.

Нo, мислењата се поделени и дел од научниците велат дека всушност исхраната е клучниот фактор за слабеењето.

Што и колку внесуваме во нашиот организам е показател не само за нашата тежина туку и за целокупната здравствена состојба.

И доколку сакате да симнете неколку несакани килограми, најбрзиот и најефикасниот начин е да се фокусирате токму на исхраната.

Покрај промената на исхраната ви нудиме уште 10 корисни совети кои ќе ви се најдат во вашата борба со вишокот килограми.

Доколку сте трпеливи и упорни, за кратко време ќе бидете сведок на трајни резултати.

Спијте од 7-8 часа дневно

Квалитетниот сон е уште еден важен аспект кој ќе ви помогне во борбата со вишокот килограми. Можеби звучи навистина досадно, но доколку му дозволувате на вашето тело одмор од минимум 6 часа дневно, тогаш ќе го забрзате процесот и за кратко време ќе ја постигнете вашата цел.

Не пијте го утринското кафе на празен стомак

Кафето е корисно за забрзување на метаболизмот и ни помага да се разбудиме наутро. Но, пиењето на утринското кафе на празен желудник може да има контра ефект.

Па, наместо прво да посегнете по кафето секое утро, обидете се да каснете барем една мала ужинка.

Не гледајте телевизија додека јадете

Научниците докажуваат дека гледањето телевизија додека јадеме може значително да ја зголеми количината на храна која ја внесуваме во организмот. Затоа направете си услуга и уживајте во храната и во тишината за време на секој оброк.

Не купувајте додека сте гладни

Ова е нешто што сите сме го направиле повеќе пати. Кога одиме во продавница гладни, најчесто завршуваме со милион непотребни и нездрави состојки кои воопшто не се наоѓаат на нашиот список. Да не ја спомнуваме и огромната сметка.

Не посегнувајте по десерт после вечерата

За сите ние кои не можеме да си го замислиме животот без десерт ова може да изгледа како најтешкиот чекор. Но доколку го замените ноќниот десерт со нешто здраво како на пример шолја чај, вашето тело ќе ви биде особено благодарно и се разбира чајот ќе ви помогне побрзо да заспиете.

Пијте вода од чешма

Водата од пластични шишиња може да биде особено штетна за вашето здравје и да резултира во контра ефект. Опасната состојка Бисфенол А која се наоѓа во пластиката е докажано штетна и придонесува за хормонален дисбаласнс.

Факт е дека денес не можеме да си го замислиме животот без пластика, но исто така можеме да одбереме здрава алтернатива и да купиме стаклено шише кое ќе го носиме со себе.

На тој начин не си помагаме само себеси туку и придонесуваме за здрава околина.

Започнете го оброкот со салата

Доколку стекнете навика да го започнувате вашиот оброк со салата, тогаш може да ја намалите количината на храна која ќе ја изедете и со тоа да придонесете за намалувањето на килограмите.

Јадете исти порции без разлика каде сте

Количината на храна е важна кога станува збор за намалувањето на килограмите. Контролата на порциите може најпрво да ви делува како многу досадна работа, но откако ќе се навикнете и вашиот желудник ќе ви биде благодарен.

Пред да ја наполните чинијата разлислете реално колку ви е доволно за да останете сити до следниот оброк.

Телото испраќа сигнали месец однапред

Можеби не сте знаеле , но човечкото тело е во состојба да испрати предупредување за срцев удар неколку денови, дури и неколку недели порано, пред да се случи. Сепак, вие треба да ги знаете симптомите.

Професори од  Универзитетот ” Дјук ” откриле дека, повеќе од 60 отсто од луѓето кои доживеале срцев удар, не ги познавале добро симптомите, кои во меѓувреме им алармирале за влошената здравствена состојба. Секој четврти срцев удар по правило е “тивок убиец”. Луѓето многу често не ги знаат симптомите и на тој начин во последните пет години, алармантно е зголемена смртноста.

Најчести симптоми на оваа кобно заболување се болки во стомакот, лошо варење, замор и остра болка во грбот. Исто така, острата болка на некој друг дел од телото, освен во градите, лесно може да укаже на претстојен инфаркт. Таквите болки најчесто ги напаѓаат надлактицата, грбот, вратот , вилицата , па дури и стомакот. Сепак, пациентите обично ја игнорираат болката во мускулите, која е краткотрајна и не стравуваат дека тоа може да биде опасно за нивниот живот. Според лекарите, овие болки може периодично да се појавуваат и исчезнуваат и до еден месец пред да дојде до срцев удар.

Болката во другите делови на телото е најчест симптом за срцев удар кај жените, а поретко кај мажите. Жените честопати чувствуваат гадење и потење, кои исто така, може да се симптоми на инфаркт, особено ако тие се случуваат во комбинација со други симптоми . Ако добиете, болка во градите или наведените сиптоми се повторуваат почесто, под итно, треба да се обратите на лекар.

Извор: Самоздравје.мк

Кората од ова овошје ќе ве спаси од кашлица и болки во грлото, а еве и како…

Започна сезоната на мандарините кои се вкусно овошје кое многумина го обожаваат.

Сите јадат мандарини, но прават една голема грешка – ја фрлаат кората.

Но, всушност лушпата од мандарина е многу здрава и корисна. Постојат многу начини на кои може да се искористи, а ние ви пренесуваме еден.

Кората од мандарина ќе ве спаси од кашлица и болки во грлото, а еве и како…

Совет плус: не ги правете овие рецепти со прскани мандарини, користете само домашни, нетретирани со хемикалии.

Сомелете 50 гр кори од мандарина и ставете ги во стаклена тегла. Мелените кори прелијте ги со чаша водка или 40-постотен алкохол.

Теглата добро затворете ја и оставете ја отстои седум дена на темно место.

Потоа земајте по една лажица после јадење, а потоа јадете по една лажица мед.

Пет причини зошто треба да јадете мандарина

1. Помагаат при настинки и грип

Мандарината како и другите цитрусни овошја е одличен извор на витамин Це кој е важен за имунитетот и борбата против сезонските болести. Ги ублажува симптомите и го забрзува оздравувањето. Во стотина грама од ова овошје има 30 милиграми од овој нутрициент, што задоволува третина од дневните потреби.

2. Го топат вишокот килограми

Заради малиот удел на масти и сол мандарината се смета за нискокалорична и се препорачува да ја има на мените при диети, односно кај оние кои сакаат да ослабат. Го забрзува метаболизмот и помага за топење на масните перничиња во пределот на стомакот. Цитрусите имаат и низок гликемиски индекс кој помага во рамнотежата на нивото на шеќери во крвта, па се препорачува и кај дијабетичари.

3. Го забрзува варењето

При конзумирање мандарина не треба да се заборави на белата влакнеста коричка која го обвиткува плодот од внатрешната страна. Јадете ја, особено ако внесувате многу јагленохидрати и масти. Тој дел е полн со диетални влакна и ќе го забрза варењето на храната .

4. Го чува срцето и кардиоваскуларниот систем

Мандарината е добар изор на калиум кој го снижува крвниот притисок, говраќа ритамот на срцето и го чува здравјето на кардиоваскуларниот систем. Хранливите материи во мандарините го спречуваат наталожувањето на лошиот холестерол на артериите, што може да доведе до срцев удар.

5. Природен антисептик

Во зачувување на здравјето ќе ви помогне и есенцијалното масло од мандарини, кое се смета за природен антисептик затоа што го штити организмот од некои бактерии. Придонесува за ублажување на болни грчеви во дишниот систем, а и го опушта нервниот систем, па се препорачува да се користи за тешки ситуации или ако сте под стрес.

Внимание!

Мандарината како и другите цитрусни овојша содржи доста оксалати па затоа не се препорачува кај лица склони на формирање камчиња во бубрезите или жолчката.

Пригответе гулаш на “посебен“ начин

Пивски гулаш

Потребно е:

500 гр свинско месо кртина

1 главица кромид 3-4 лажици масло

3 чешниња лук 200 мл пасирани домати

500 мл пиво 1 лажиче мелена црвена пиперка сол, бибер 1 лажиче мајчина душичка 1 лажиче власец 1-2 лажици пченкарна палента

Подготовка: – Месото исечете го на мали коцки и пропржете го на загреано масло од сите страни. – Потоа додадете ситно сецкан кромид и лук и пржете уште 1-2 минути. – Потоа додадете мелена црвена пиперка, сол, бибер, мајчина душичка, пасирани домати и пиво. – Убаво измешајте и варете на тивко околу 50 минути. По потреба ако испари повеќе од течноста додадете уште малку вода. – Пред крај на варењето додадете ја палентата. Гулашот треба да има доволно сос. – Пред да го послужите посипете го со сецкан власец.

Популарно