ФОТО: Кардашијан се појави во шарен и разголен фустан

Ким Кардашијан  заедно со својот сопруг се појави на венчавка кај пријатели во Калифорнија.

И додека сите гости биле елегантно и без претерано отворени фустани, Ким се двоеше од сите.

Имено таа се појави во зелено, виолетов фуста, сребрена ташна и потпетици кои судејќи по модните критичари никако не се совпаѓаат во оваа комбинација.

Фустанот толку многу ги нагласи нејзините облини и огромниот задник што веднаш следеа коментари дека ни фотошоп не може да помогне тука.

ФОТО: Нина Бадриќ го покажа телото во бикини

Нина Бадриќ е секогаш одмерена, вистинска дама со стил, па ретко се разголува. Овој пат објави фотографија во бикини на плажа.

Нина е како виното - како старее така е поубава

Погледнете ја:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hvala ti Bože...srce mi se smije 🙌🏻🙌🏻🙏🏻❤️

A post shared by Nina Badric (@badrich) on

ФОТО: Се одлучи за неверојатно провокативен фустан

Дали вие би се осмелиле да се појавите на нечија свадба во ваков фустан?

Една девојка одлучила да облече токму ваков фустан на свадба на која е поканета за три недели. Сепак побарала и мислење на интернет дали да го облече и сите искоментирале дека е неприфатливо.

-Тој фустан е само за стриптизети!

-Ништо поевтино немам видено. Ова тотално неприкладно за свадба, па дури и за обично излегување.

-Дури и да бев помлада не би се одлучила за ваков фустан затоа што е невкусно.

Ова се некои од коментарите кои ѝ ги пишувале на Инстаграм нејзините следбеници.

Популарно