ФОТО: Жена во Краљево има спектакуларна заштита од коронавирусот

Ведриот српски дух однесе победа над псеимизмот, па Интернет корисниците во Србија решиле времето да си го пополнат со бројни досетки и шеги врзани со епидемијата и вонредната состојба.

Завчера, главна тема на интернет во Србија беше жена од Краљево, која по тамошните улици се прошета во пригодно издание за оваа ситуација.

Таа се прекрила со зелено ќесе, додека на лицето ставила гас маска.

Така отишла до пекара и до продавница, а оваа глетка ги засмеала нејзините сограѓани, па набрзо и цела Србија.

(Фото) Богдана се пораѓа на роденденот на Цеца? - Еве и зошто

Сопругата на боксерот Вељко Ражњатовиќ, Богдана сосема јасно може да се породи на роденденот на својата свекрва и балканска ѕвезда Светлана Цеца Ражњатовиќ.

За пејачката не би имала поголема среќа доколку нејзиниот прв внук, кој го чека не само таа, туку цело семејство Ражњатовиќ, како и Богдана Родиќ, се роди на нејзиниот 47. роденден на 14 јуни.

Бидејќи таткото Вељко исто така сака да се случи тоа на неговото дете, кое ќе му даде име Жељко, тој сака и да слави роденден заедно со неговата мајка, на кој и е благодарен поради се што му овозможи во животот и секогаш му беше поддршка.

Богдана има термин за породување четири дена пред роденденот на Цеца, но чест случај е бремените жени да го надминат и тој датум.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Oko ne laže

A post shared by SERBIAN ACE 🇷🇸 Српски Ас (@veljkoraznatovic) on

Дарко Лазиќ должи пари на својата поранешна сопруга

Како што беше објавено во медиумите, пејачката Ана Севиќ, наводно, го тужела нејзиниот поранешен сопруг Дарко Лазиќ затоа што од разводот не плаќал алиментација за нивната ќерка Лорена, а долгот досега пораснал на дури 900.000 динари. Еден познат адвокат објасни дека тужбата на пејачот воопшто не е наивна и дека последиците за пејачот можат да бидат сериозни.

Имено, Дарко поради ова би можел да добие затворска казна до две години.

– Неплаќањето на алиментација е чувствително правно прашање чии последици можат да бидат многу сериозни, и кривични и граѓански – објасни адвокатот и продолжи: „Овој чин е пропишан со Кривичниот законик како кривично дело за кое се гони по службена должност и за кое пропишана казна затвор до две години или парична казна, а во случај на посериозни последици е пропишана казна од три месеци до три години затвор.

Во случај Дарко да не ги подмири долговите кон Ана, средствата ќе ги соберат јавните извршители.

– Принудното извршувањр го спроведува јавен извршител, што треба да доведе до многу поефикасна наплата на побарувања за правно одржување и подобра заштита на доверителите за правно одржување. Доволно е алиментацијата да не се плати само неколку месеци, со што дури и тогаш постои можност за поведување и кривична и присилна извршна постапка – тврди адвокатот.

Дури и во случај Дарко Лазиќ да и давал пари на Ана на рака или купил подароци за неговата ќерка Лорена – тоа, како што е наведено во понатамошниот текст, не го ослободува од плаќање на алиментацијата што судот ја определил во пресудата. Од друга страна, извор близок на поранешните сопружници рекол дека при развод и утврдување на висината на алиментација, судот го зел предвид фактот дека Дарко не се појавил во тоа време, па затоа тој утврдил минимален износ што треба да го плати.

ВИДЕО:ПОРАДИ НЕГАТИВНИТЕ КОМЕНТАРИ ПЕЈАЧКАТА ОБЈАВИ ВИДЕО ВО КОЕ СЕ *****

Американска пејачка Били Аjилиш реши да го објави целото видео, во кое се гледа како се соблекува, чиј дел беше прикажан на еден од нејзините концерти, што ја шокираше публиката.

Имено, Били додека била малолетна, доживеала голема непријатност кога се појавила нејзината фотографија во кратка маичка и се соочила со бројни негативни коментари, што подоцна и ’предизвикало траума.

После тоа, пејачката можевме да ја видиме само во премногу широки работи за да го скрие своето тело затоа што таа не сакаше некој да ја осуди за нејзиниот изглед.

Кога наполнила 18 години, Били одлучила дека ваквите коментари не треба да влијаат врз неа, па решила да сними видео во кое го соблекува градникот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

a short film originally produced for and seen on tour made by billie eilish

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish) on

Како што се соблекува, таа зборува за нездравите коментари на нејзините придружници што ги имаа за нејзиното тело со текот на годините, а видеото стана вирално за кратко време.

Популарно