Бел ентериер, свила, ретро нота и луксуз: Ѕирнете во домот на Аца Лукас!

Аца Лукас е една од најголемите српски ѕвезди и заработува одлично, па не е воопшто чудно што неговиот дом е луксузно уреден како од магазин.

Во него тој живее со сопругата Соња Вуксановиќ, која веруваме дека била задолжена за уредување на ентериерот. Доминира белата боја, а низ целиот простор и мебелот се провлекува ретро нота.

Големи огледала, лустери со кристали, свеќници, камин и што уште не. Преку фотографиите на Соња ѕирнете во домот на Лукас!

(ФОТО) За добра ноќ: Од деколтето на Елена Ристеска ќе ви се заврти!

Пејачката Елена Ристеска периодов напорно работи и спрема нешто ново за својата публика.

Таа на својот Инстаграм профил сподели дел од работната атмосфера. На фотографијата Елена позира со разбушавена коса,облечена во тексас јакничка и маица која одлично го истакнува нејзиното длабоко.

Посилниот пол полуде по оваа фотографија, па следеа безброј коментари дека Елена е најприродната Македонка на македонската сцена.

(РЕТРО ГАЛЕРИЈА) Смеење до солзи: Јелена Карлеуша на почетокот од кариерата

Денес е модна икона, но некогаш немала пари ниту за чорапи.

Во едно интервју Јелена Карлеуша проговори за своите почетоци на музичкото небо, а токму тоа не натера да направиме галерија од тој период, каде таа изгледа сосема поинаку од денес.

Пред речиси 20 години кога ја започнував кариерата со неполни 16 години имаше тешка ситуација на Балканот, а јас во 1995 година го снимив првиот албум. Мајка ми позајми пари за тоа од Драгана Мирковиќ. И додека мајка ми се држеше за глава како ќе и вратиме 25.000 германски марки, јас немав пари ниту за чорапи.

На телевизиските појавувања кога глумев новата Мадона никој не знаеше дека носам позајмени фустани и стари хулахопки залепени со лак за нокти. Со години се мачев, но потоа станав позната и и ги вратив парите на Драгана, изјави Карлеуша за почетоците на својата кариера.

Погледнете како изгледала некогаш денешната модна икона!

Лила го покажа меѓуножјето?!

Водителката знае како да ужива. Лила Филиповска овој  викенд го искористи за одмор на море, а покрај сончање, пливање и пиење кафе таа одвои време и за фотографирање.

На социјалните мрежи таа објави фотографија од половината, па надолу и уште еднаш го покажа своето витко тело.

Популарно