ФОТО: Тијана Дапчевиќ како манекенка пред белградската публика

Нема таков кој не ја знае и не се сеќава на песната „Моден ритам“ во чиј спот режиран од Дејан Милиќевиќ, Тијана Дапчевиќ има улога на манекенка на модна писта.

Оттогаш помина многу време, а сега таа повторно беше „too sexy“, но не за своја песна, туку на ревијата на српската модна дизанерка Ивана Николиќ Станковиќ.

Медиумите досега неколкупати и поласкаа на Тијана дека ако не би била музичар или актерка, таа би била одлична и како манекенка или модел.

Иако многупати досега за своите фотосесии позираше како модел, овој ангажман по долго време ја врати на модната писта.

Не се сомневаме дека се покажала одлично пред белградската модна публика, а на својот Инстаграм Тијана се пофали со неколку фотографии од вечерта каде беше музичко-манекенска ѕвезда.

ВИДЕО: Парализиран младоженец го одигра првиот танц со сопругата

Пред околу 5 години, Хуго Ролинг бил сигурен дека ќе танцува и ќе ја врти својата невеста на денот на свадбата. За жал, животот имал поинаков план.

Хуго останал парализиран од половината па надолу, по страшна сообраќајна несреќа со мотор и оттогаш се сомневал дека сонот за првиот танц ќе му се оствари.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A Legenda mais criativa vou enviar um PRESENTE... . . . . Bora???? @euamosapatinhodeluxo @viaoculosoptica

A post shared by Cinthia Zanuni Rohling (@cinthiazanuni) on

За среќа, неговиот татко и брат биле тука да помогнат, односно да му бидат емотивна и физичка поддршка.

Со голема желба, волја и упорност, Хуго успеа да го одигра својот прв танц со саканата сопруга, кој патем, го прегледаа преку 42 милиони луѓе за само неколку дена.

Кога љубовта има моќ да те подигне на нозе - буквално:

Уште Инстаграм фотки и видеа од венчавката:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Com certeza vc foi a minha melhor escolha @hugorohling . . . Coreografia por @talitazanuni e @eduardopadovini .......... A equipe dos sonhos Assessoria & Chinelos: Interativa Eventos @interativaeventos_ Assessórios: Dy Dorileo @dydorileonoivas Buffet: Leila Malouf @buffetleilamalouf Bartender: Malibu @malibubartenders Barbearia: Erick Santo Dom @ericksantodom Bolo artístico: Ateliê Carla Andréa @ateliecarlaandrea Celebrantes: Pastor Tiago Marques & Padre Edmilton Caligrafia: Celi Silva @celicaligrafia Convites: Velox Convites @veloxconvites Convites Padrinhos, Madrinhas & Demoiselles: Bride Hobbie @bridehobbie Decoração: Célio Corrêa @celio_correa Doces & Bem-casados: Chocolar´t @chocolartechocolateria Espaço Beauty: Lorrauma Cristina Rodrigues Motta @lorraumamakeup Hinngridy Costa @hinngridy_aesteticista Cabelo das damas: @evapaelo Espumantes: Vina Bebidas Finas @vinabebidasfinas Foto: Objetiva Fotos @objetivafotos Forminhas Especiais: Nete @forminhasflorart Filmagem: Ventura Films @ventura_filmes Iluminação: Izis Dorileo Iluminação @izisd Kits Toillets: Amei Presentes @ameipresentes Make Up: Renan Pissolatto @renanpissolatto Hair Stylist: Rafael Gasparim @rafael_gasparim Música Celebração: Cia Sinfônica @ciasinfonica Musica/Recepção: DJ Dudu @djduducuiaba Noite de Nupcias: Delmond Hotel @delmondhotel Papelaria: Ateliê As Meninas @asmeninasateliecuiaba Personal Party: Rodrigo Gomes @eurodrigogomes Vestido Noiva: Ateliê Maria Virginia @ateliermariavirginia Sapato Noiva: Daniel Valadares @danielvaladares_ Site: Felicitous @felicitous.eventos Terno Noivo: Ateliê Menezes e Igor Corrêa @menesesalfaiatariamenezes Cadeira de rodas do noivo: @alphamix.br Anjo da guarda: @fernandodipierro Camisa e gravata: @lojablacktie Vestido irmã da noiva: @alinedressnoivas Guardiões da noiva: @larissacorrellod e @rafaelrdias Participações Especiais: @programacasamentar @leidavasconcelos @noivasmatogrosso

A post shared by Cinthia Zanuni Rohling (@cinthiazanuni) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

E assim começa O Sonho @cinthiazanuni e @hugorohling

A post shared by Cinthia Zanuni Rohling (@cinthiazanuni) on

Моментално, парот ужива на меден месец:

Популарно