Доколку излегувате надвор ова никако не смеете да го правите

Снегот кој од пред неколку дена ја зафати Македонија предизвика вистинска радост за најмалите.

Снежната идила траеше неколку дена, а потоа комбинацијата со рекордното ниските температури го отежна движењето по улиците и тротоарите.

Метеоролозите предвидуваат ниски температури до крајот на следната недела, а надлежните советуваат да бидеме претпазливи доколку пешачиме или се движиме по улиците со цел да се заштитиме од повреди.

Една од најважните препораки, покрај носењето на зимски обувки за на снег е рацете да не ги држиме во џеповите. И најважното е да не типкате на вашите мобилни телефони зашто со сигурност нема да гледате пред вас и многу е веројатно да не бидете внимателни или да не забележите кога пред вас ќе има заледена површина.

Бидете внимателни и чувајте се од повреди!

Пејачка почина на сцена

Француската пејачка Барбара Велденс колабирала и починала на сцена додека настапувала на фестивал, јавуваат западните медиуми.

Засега не е позната причината за нејзината смрт, но според еден од извештаитe, најверојатно добила струјен удар.

35-годишната Велденс оваа година го направи својот прв албум, а за него доби награда за млад талент.

Полицијата почна истрага за причината за смртта, и засега одбива да шпекулира.

Велденс настапувала заедно со пијанист и гитарист настапот бил дел од нејзината турнеја. Таа стана пејачка откако претходно пораснала во циркус.

ВИДЕО: Скопски пензионер јаде манџа во 57ца и мака нема

Пензионерот се качил на  горниот кат од 57-цата и мирно си јаде додека се вози кон Тафталиџе. 

Видето кое е постирано на Фејсбук страницата Ѕид на сообраќајниот срам предизвика бурни реакции кај корисниците и интересни коментари, пред се околу злоупотребата на бесплатното возење со градски автобус од страна на пензионерите во Скопје.

ФОТО: Нема да ја препознаете - Шехерезад драстично го промени изгледот

Прекрасната турска актерка  Бергузар Корел која најмногу ја паметиме по улогата на Шехерезад во хит серијата “1001 ноќ”, повеќе не изгледа онака како што сеќаваме на неа. 

Убавата Турчинка, повеќе не е онаа прекрасна елегатна дама која сите навикнавме да ја гледаме во серијата.

Таа одлучила да го промени својот имиџ, па затоа нејзината прекрасно негувана црна коса ја заменила со долги плетенки во хипи стил.

Популарно