Еве што може да му се случи полов орган поради гледање на порно филмови!

Young man is sitting in bed and watching pornography on laptop

Веројатно секој маж повремено гледа по некој филм за возрасни, а некои тоа га прават почесто од повремено.

Сепак, треба да се внимава, бидејќи оваа зависност од порнографија е многу озбилен проблем, присутен во многу делови од светот.

Поедини жртви на ова психичко пореметување гледаат порнографски содржини и по 11 часа неделно, некои овој број на саати го удвојуваат. Проблемот кој оваква пракса може да го предизвика е пореметување кај реалните очекувања од сексот и неспособност за комуникација со лица од спротивниот пол во реалноста.

А страшна последица може да му се случи и на пенисот кај лица кои се „навлечени“ на порно филмови. Помеѓу такви мажи, честа е појавата еректилна дисфункција, поради тоа што, при претерано конзумирање порнографска содржина потребно е се поекстремно ниво на иритација за да се возбудат.

Занчи, не претрувајте. А уште поинтересни и бизарни факти од светот на порнографијата можете да дознаете во следното видео:

Без лажење: Зошто тој не сака да стави кондом?

“Њујорк тајмс” ја истражува и открија вистинската причина зошто многу мажи не сакаат да користат кондоми – проблемот е во големина.

Како што знаете, многу производители прават кондоми во основна, стандардна големина, а проблемот е што оваа големина не одговара на големината на просечниот пенис.

Студиите покажаа дека просечниот машки полов орган во ерекцијата е околу 2,5 сантиметри пократок од стандардниот кондом, кој е долг околу 17 сантиметри.

“Идеата беше кондомот да биде доволно долг и да одговара на повеќето мажи, а оние на кој овој кондом им е голем можат да го остават намоткан на крајот”, објаснува експертот за сексуално здравје Деби Хербеник.

Истражувањето спроведено од Хеберник, во кое учествувале 1661 мажи, покажало дека 83 проценти од мажите имале проблем со стандардната големина на кондомот, бил подолг од нивниот полов орган. Просечната должина на машката “алатка” е 14,15 сантиметри.

Со оглед на тоа дека навистина е важно кондомот да биде со соодветна големина да не се намали задоволството за време на односот, ќе морате малку да експериментирате. Бидејќи дизајнот на кондомите е различен, стандардните големини од различни производители се различни, па најдобро е да пробате неколкумина и да си го одберете оној кој најмногу ви одговара.

Имала афера со женет човек, кога ја оставил направила нешто што не се простува

Мајка на четири деца имала афера со оженет маж. Но работите тргнале лошо, а таа решила да му се одмазди.

Лаура Арнолд(37) од Лондон, била нешто повеќе од една година во врска со маж. Таа има четири деца и да е ова нормална приказна би била прекрасна-маж кој од љубов прифатил самохрана мајка на четири деца. Но во реалната верзија тој маж веќе имал жена, а и деца. А и Лаура имала маж, односно после се веќе нема.

Имено откако љубовникот посакал да ја остави, таа ги објавила неговите голи фотографии на Фејсбук, праќајќи ги и на неговата сопруга и деца.

-Лажго, преварант-пишувало на една од нив, со едно големо УПС преку гениталиите.

За да биде полошо, госпоѓа Арнолд наредниот ден од својот љубовник барала 6.000 фунти, за неговите фотографии да ги тргне од социјалната мрежа.

Со оглед на тоа дека се работи за уцена, целиот случај стигнал до суд, а осветољубивата жена била осудена на 26 недели затвори и 18 месеци условно, како и две години забрана за приоѓање на жртвата и неговото семејство.

Неверните откриваат кои жени ги бираат за изневерување - и не е тоа што мислите

Иако повеќето сметаат дека таа друга жена е некое фатално битие, всушност не е . Таа најчесто е некоја која ја знаете, а вашиот партнер ја знае уште подобро. И го планирал тој излет... 

Неверните мажи откриле како ги бираат жените со кои имаат секс. Тој процес на одбирање на жени не е случаен, тие од тоа размислуваат и однапред го планираат, открива онлајн истражувањето за запознавање на партнер за афера.

Од 13000 испитаници, 27 посто мажи признале дека во случаевите се незадоволни од својата врска, па се обидуваат да излезат со колешка од работа. 

 Иако „ другата жена“ често ја опишуваат како мистериозна заводница, таа е всушност најчесто некоја која на вас ви е блиска и веројатно сте слушнале за неа од него. Мажите обично за афера бираат жена која од претходно ја познаваат. 

Дел од нив сакаат да запознаат некоја нова со која ќе има краток сексуален контакт кои никако не би влиајела на нивната постоечка врска. 

Дури 99 посто од мажите откриле дека имале афера или дека сериозно размислувале за започнат една таква врска. 

Повеќето  од нив изјавиле дека главниот мотив за барање љубовници  бил сексот кој би ги задоволил нивните потреби. 

Своите момчиња или сопрузи ги варале 39 посто од жените, а 35 посто од нив сериозно размислувале за тоа. 

Повеќето од жените нивните афери ги започнале веднаш по раѓањето на нивните деца. 

Жените кои бараат партнер за афера повеќето гледаат на нивниот изглед, а од нив 43 посто откриле дека аферата била целосна од физички карактер, додека 5 посто изјавиле дека нив ги привлекол маж со кои можат да имаат и интелектуална врска. 

Повеќето мажи и жени велат дека аферата била обид да го зачинат својот љубовен живот. 

Популарно