ФОТО: Има само 34 килограми? Вака изгледа Анџелина Џоли во моментов

Познатата актерка Анџелина Џоли по шпекулациите дека е во болница, ја демантираше таа вест со своето појавување во Колорадо за Нова година, која што ја помина со своите деца, без Бред Пит.

Анџелина по шпекулациите дека тежи само 34 години и дека е во болница, делува посреќно од кога и да е.

Актерката е фотографирана насмеана во друштво на своите деца (осумгодишните близнаци Вивиен и Нокс и 10-годишната Шајло), инструкторот по скијање и телохранителот како посетува продавници за слатки.

Осум жени го обвинија Морган Фриман за сексуална злоуппотреба

Познатиот актер Морган Фриман (80) осум жени го обвинуваат за несоодветно однесување и сексуално злоупотребување, јавува Си-Ен-Ен.

Обвинувањата се појавија денеска кога неименувана жена и кажала на телевизијата Си-Ен-Ен дека таа била злоупотребена од актерот во 2015 година кога работела како асистент на продукција за снимањето на комедијата „Going in Style", во која, покрај Фримен, глумат Мајкл Кејн и Алан Аркин.

Жена тврди дека Фриман често несоодветно ја допирал и дневно коментирал за нејзиното тело и облека.

Фримен во еден момент, вели таа, се обидел да и го подигне здолништето и испитувал дали носи долна облека. Жената напоменува дека Аркин му рекол на колегата  да престане до тоа.

Телевизијата Си-Ен-Ен наведува дека разговарала со 16 луѓе за однесувањето на Фриман, од кои осум тврдат дека биле негови жртви.

Крај за турските серии?!

Најголемиот емитер во арапскиот свет „MBC групата", соопшти дека повеќе нема да емитува турски серии, поради зголемените тензии меѓу Анкара и некои арапски држави.

„Донесена е одлука која и тоа како опфаќа и неколку арапски телевизиски станици во неколку држави, вклучувајќи ги и „MBC", која има обврска да прекине со емитување на турски драми", изјави портпаролот на „MBC групата", Мазен Хајек, пренесува Ројтерс.

Некои арапски критичари на социјалните мрежи водека кампања против, како што велат турското влијание, кое преку сериите се емитува во арапските домови.

Со оваа одлука ќе бидат опфатени веднаш 6 турски серии.

Но, како што наведува Ројтерс, оваа одлука ќе може да им даде шанса на земјите како што се Катар и Либан да ги пополнат празнините.

„Ова може да биде добра иницијатива за арапските продуценти да создадат добри арапски драми, кои ќе бидат алтернативи на оние кои повеќе нема да бидат емитувани", порача Хајек.

(ФОТО) Саманта - 14 години по завршувањето на „Сексот и градот“

Целиот свет ја запозна преку улогата на Саманта Џонс во мегасеријата „Сексот и градот“. Ким Катрал е жената по која оваа серија е и запаметена. Катрал и нејзините колешки изминативе години ги срушија сите рекорди на гледаност.

Кери, Шарлот, Миранда, секоја си беше своја во популарната серија. 14 години подоцна од снимањето на серијата, 61-годишната Ким често објавува фотографии на социјалните мрежи. Кога почина брат ѝ, таа привлече внимние со кавгите со Сара Џесика Паркер.

Популарно