ФОТО: Касандра ги покажа стомачните на 43 години

Кораима Торес е најпозната по улогата во серијата „Касандра“. Таа имала само 19 години кога ја добила улогата во оваа мегапопуларна теленовела и не ни сонувала дека поради неа ќе стане една од најпознатите латино актерки на сите времиња.

Денес има 43 години, а може да се каже дека изгледа подобро од било кога, најмногу поради физичката активност.

Актерката од Венецуела и понатаму е активна во теленовелите, но кариерата ѝ е во втор план откако засновала семејство. Таа е во 20 години долг брак со колумбискиот актер Николас Монтеро со кој го добила синот Ману.

ФОТО: Малото момче од „Мантевидео“ сега прекрасен дечко

Станоје, малото момче кое стана неразвоен дел од фудбалската репрезентација која заминува во далечниот Уругвај и по кој е препзнатлив филмот „Монтевидео“.

Денес малиот Станоје изгледа сосема поразлично, а се гледа дека се развива во вистински убаво момче:
 

„Се сеќавате на „Дивиот ангел“ - денес воодушевува на црвениот тепих

Славната актерка Наталија Ореиро и оваа година беше водителка на доделувањето на Platino Awards.

40 годишната актерка, кај нас најпозната по улогата во серијата „Дивиот ангел“, на црвениот тепих фасцинираше во сина лелеава креација која одлично и прилега.

Со својот изглед Наталија ги одушеви сите присутни, доби бројни комплименти, а се закити и со  наградата „Најдобра актерка“.

ФОТО: Испаднаа градите на Виолета од „Бољи живот“

Ако се сеќавате на СФРЈ, сигурно се сеќавате и на жешкаѕа сцена од „Жикина Династија“.

Во ’80-те беше вистински секс симбол и опасна заводничка, но и денес, на 55 години, изгледа одлично, факт кој нејзините над 66.000 следбеници на Инстаграм добро го знаат.

На последните објавени фотки Лидија Вукичевиќ позира уживајќи на сончевите зраци, а костимот за капење кој го одбрала одвај ги задржува „на место“ нејзините бујни гради.

Популарно