ФОТО: Погледнете во какви мизерни услови живеел таткото на Сека

Фолк пејачката Сека Алексиќ точно на Бадник доживеа вистинска семејна трагедија, кога по кратко и тешко боледување почина нејзиниот татко.

За српскиот Курир двајца негови пријатели покажуваат во кои услови живеел пред смртта.

Иако Сека не сакала да има чести контакти со него поради тоа што бил алхохоличар, сепак секој месец таа и нејзиниот сопруг Вељко му ставале на сметка пари.

Залудно било тоа, бидејќи сите пари што ќе ги добиел тој ги давал на пиење.

Откако дознала дека е болен сакала да го префрли на лекување во Белград, но веќе било доцна.

Комшиите тврдат дека таа и воопшто не го посетувала а на погребот имало едвај 15 - 20 луѓе.

ФОТО: Не издржа долго - новата на Аца Лукас се разголи на плажа

Новата девојка на Аца Лукас, Бранислава во моментов ужива со синот на Црна Гора, од каде ги почести следбениците со провокативни фотографии.

27- годишната Бранислава Пашајлија, покажа со што располага и со што, меѓу остантото, му го сврте умот на популарниот фолкер.

Таа како и повеќето корисници на социјалните мрежи, особено јавните личности, се соблече во провокативен црн костим за капење, па во лежечка позиција ги покажа своите атрибути.

ФОТО: Ја легна Цеца на земја и почна да гази по неа!

На социјалните мрежи се појави фотогарфија со тепих на кој го има ликот на фолк пејачката.

Истиот веднаш привлече големо внимание, а српските медиуми открија дека една ваква изработка чини 170 евра.

ФОТО: Снаата на Лепа Брена ужива во ЛУКСУЗ!

Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ уживаат во Будва, а само за лежалки плаќаат речиси сума колку за седумдневен престој во некој апартман.

Вакво нешто ретко кој може да си дозволи, но тие двајца знаат како да уживаат во летото.

На фотографиите кои ги објавуваат се гледа дека се супер расположени, а цената на овој луксуз ни помалку ни повеќе изнесува 120 евра.

Популарно