Трагедија во домот на Сека Алексиќ

Познатата пејачка доживеа вистинска семејна трагедија точно на Бадник.

Имено, по кратко и тешко боледување почина нејзиниот татко, Милорад Мичо Алексиќ.

Пејачката до последниот ден од животот на нејзиниот татко била покрај него.

Таа на емотивен начин се прости од својот татко и напиша:

„Велат дека само посебните луѓе умираат на големи празници... Мојот сакан татко ја имаше таа чест душата да ја испушти на Бадник.Засекогаш ќе ја паметам твојата позитивна енергија, весел, распеан. Најмногу се радувал на моето раѓање и на мајка ми и рекол дека ќе бидам негова пејачка.Вистина, и тоа станав и никој не беше посреќен. Никој не го зане сознанието дека љубовта кон пеењето го наследив од мојот татко. Затоа. драги мој тато, нема да тагувам. Замина на најрадосниот ден. Доживеа да го прегрнеш своето внуче, никој посреќен од тебе не беше. Нека ти е вечна слава душо моја! Твојата посебна ќерка“ напишала пејачката.

Putuj s' andjelima srculence moje! ❤ Kazu da samo posebni ljudi umiru na velike praznike... Moj voljeni tata Milorad imao je tu cast da dusu ispusti na Badnji dan. Na dan radosti kada se slavi Hristovo rodjenje! Zauvek cu pamtiti tvoju pozitivnu energiju, razdraganost, veselost, raspevanost. Najvise si se radovao na dan moga rodjenja i mami si rekao da cu ja biti tvoja pevacica. Istina, to sam i postala, niko nije bio srecni od saznanja da je pevanje moja ljubav, od tebe! Zato, tata moj dragi, necu tugovati. Tvoj ovozemaljski zivot je zavrsen jer si nastavio vecni zivot, mnogo vredniji od ovoga! Radovacu se i pevati! Otisao si na najradosniji dan! Doziveo si da u krilu drzis svoje unuce, niko srecniji nije bio od tebe! Neka ti je vecna slava duso moja! Tvoja ponosna cerka! 💙

A photo posted by 🌟🌟🌟SEKA ALEKSIĆ🌟🌟🌟 (@seka_aleksic) on

Саша Поповиќ од многумина направи ѕвезди, но не и од својата жена

Саша Поповиќ како директор на Гранд направи кариера на многумина и од нив направи успешни, големи и богати ѕвезди, но не и од својата сопруга Сузана Јовановиќ со која долго е во брак.

Тие се заедно две децении и имаат 18-годишна ќерка, а Сузана има и син кој Саша го има прифатено како свој.

Кога стапија во брак Сузана пееше, но брзо стави точка на кариерата. Таа конечно се огласи на таа тема:

– Има многу активни пејачи, јас престанав активно да пејам и си се посветив на семејството. Кога се роди ќерка ни по бомбаррдирањето, сакав да ја земам улогата на мајка, така и сторив. Никогаш не зажалив, рече таа и ја затвори устата на сите кои за ова прашање го обвинуваа Саша.

(ФОТО) Брена доби снаа! Александра Пријовиќ кажа ,,ДА”

После повеќе од две години врска, Филип Живојиновиќ ја вери Александра Пријовиќ! Филип испланирал се внимателно, па сочекал да стигнат во Америка каде целосно ќе се посветат еден на друг и каде нема да има премногу гужби и притисок.

Александра го изговори судбоносното „Да“, во Мајами, а на нејзината десна рака блеснал огромен дијамант.

 

I said YES! 💍💘🥂 @carpediem_fbz

A post shared by Aleksandra Prijovic (@aleksandraprijovic) on

Како што пренесуваат медиумите, Филип за прстенот искеширал околу 20.000 евра, купен е во престижната јувелирница, а веста за веридбата ги шокираше и нивните најблиски луѓе.

Инаку, Александра и Филип ќе се венчаат оваа година, а свадбата ќе биде организирана во Белград, за да сите нивни блиски би можеле да присуствуваат на нивниот најрадосен ден.

 

NY😍

A post shared by Aleksandra Prijovic (@aleksandraprijovic) on

 

Miami💕🥂

A post shared by Aleksandra Prijovic (@aleksandraprijovic) on

ФОТО: Од грдо пајче до лебед - погледнете како изгледала Ана некогаш

Пејачката Ана Кокиќ денес важи за една прекрасна жена. Таа може гордо да се пофали со убавите црти на лицето и одличниот изглед.

Таа успева да избалансира меѓу семејството и кариерата и додека нижи професионални успеси, истовремено е грижлива мајка и посветена сопруга.

Дополнително на сето ова има време да се дотера и среди до изглед за чиста 10-ка.

35-годишната пејачка е на естрадата скоро две децении. Публиката ја помни во друго издание.

Со сигурност може да кажеме, Ана никогаш не изгледала подобро од денес.

Популарно