Трагедија во домот на Сека Алексиќ

Познатата пејачка доживеа вистинска семејна трагедија точно на Бадник.

Имено, по кратко и тешко боледување почина нејзиниот татко, Милорад Мичо Алексиќ.

Пејачката до последниот ден од животот на нејзиниот татко била покрај него.

Таа на емотивен начин се прости од својот татко и напиша:

„Велат дека само посебните луѓе умираат на големи празници... Мојот сакан татко ја имаше таа чест душата да ја испушти на Бадник.Засекогаш ќе ја паметам твојата позитивна енергија, весел, распеан. Најмногу се радувал на моето раѓање и на мајка ми и рекол дека ќе бидам негова пејачка.Вистина, и тоа станав и никој не беше посреќен. Никој не го зане сознанието дека љубовта кон пеењето го наследив од мојот татко. Затоа. драги мој тато, нема да тагувам. Замина на најрадосниот ден. Доживеа да го прегрнеш своето внуче, никој посреќен од тебе не беше. Нека ти е вечна слава душо моја! Твојата посебна ќерка“ напишала пејачката.

Putuj s' andjelima srculence moje! ❤ Kazu da samo posebni ljudi umiru na velike praznike... Moj voljeni tata Milorad imao je tu cast da dusu ispusti na Badnji dan. Na dan radosti kada se slavi Hristovo rodjenje! Zauvek cu pamtiti tvoju pozitivnu energiju, razdraganost, veselost, raspevanost. Najvise si se radovao na dan moga rodjenja i mami si rekao da cu ja biti tvoja pevacica. Istina, to sam i postala, niko nije bio srecni od saznanja da je pevanje moja ljubav, od tebe! Zato, tata moj dragi, necu tugovati. Tvoj ovozemaljski zivot je zavrsen jer si nastavio vecni zivot, mnogo vredniji od ovoga! Radovacu se i pevati! Otisao si na najradosniji dan! Doziveo si da u krilu drzis svoje unuce, niko srecniji nije bio od tebe! Neka ti je vecna slava duso moja! Tvoja ponosna cerka! 💙

A photo posted by 🌟🌟🌟SEKA ALEKSIĆ🌟🌟🌟 (@seka_aleksic) on

ФОТО: Ина Многуфина ја „утепа“ Елена Ристеска пред цела Македонија

Критиките на адреса на Елена Ристеска откако го  објави спотот за својата нова песна „Tequila & Lemon“, доаѓаат од сите страни. 

Во видеозаписот кој бил снимен во Грција убавата македонска пејачка лудо се забавува со пријателите, но ретко кој кажа нешто позитивно за комплетниот производ. 

Веројатно најдиректна беше Ина Мнгуфина, која на ФБ напиша:

На оваа песна Каролина и Михаил го одиграа првиот свадбен танц

Македонскиот евегрин „За нас почнува живот“ на легендарниот македонски музичар Драган Ѓаконовски-Шпато, а во изведба на Даниела Панчетовиќ е песната на која Каролина Гочева и Михаил Корубин го одиграле првиот свадбен танц. 

„Полна си со целулит“: Вики Миљковиќ брутално ја исплука Карлеуша!

Двете пејачки се испокарале на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“. Карлеуша се обидела да ја испровоцира Вики Миљковиќ, а таа не и останала должна и јасно и кажала што мисли за нејзиниот изглед, но и знаење.

Најпрво Карлеуша ја испровоцирала Вики: „Ти си Вики никаква риба во споредба со мене. Кој би те повикал сега?, а Вики и одговорила: „Што има мене да ме бараат, јас сум со истиот човек веќе 25 години.

Потоа Вики станала се доближила до масата каде што седела Карлеуша во здолниште со разголени нозе и и рекла:

Меѓу останатото, погледни ги моите нозе, како да имам 20. А стани ти ако смееш и покажи ги твоите, на што Карлеуша и вратила:

Јас сум најдобра риба, а Вики и рекла: „Која најдобра риба, имаш две бутки и полна си со целулит. Стани ако смееш!

Популарно