(ВИДЕО) Пропадна во земја од срам: Ова го гледаа неколку милиони, а пејачката се струполи на сцената!

Оние што имаа можност да ја гледаат новогодишната емисија на ТВ „Пинк“, можеа да го видат и срамот на младата пејачка која се струполи на сцената.

Иако емисијата не беше во живо, монтажерите одлучиле да го насмеат народот и да ја остават снимката таква каква што е.

Пинк ѕвездата Маја Милошевиќ се лизна и падна, а и самата си се изнасмеа на незгодата.

Погледнете:

ВИДЕО: Тијана како Џеси Џеј - Какво шоу, какво танцување, какво пеење, каков спектакл!

Македонската пејачка, Тијана Дапчевиќ ја отвори четвртата епизода од најновата сезона на „Твоето лице звучи познато“.

Тијана овој пат имаше задача да ја имитира Џеси Џеј и ги изведе хитовите „Bang Bang“ и „Burnin' Up“ на музичката ѕвезда.

Жирито повторно не ги штедеше комплиментите за Тијана.

„Нè фрли во транс. Каков почеток на емисијата! Какво шоу, какво танцување, какво пеење, каков спектакл. Одушевен сум“ – ѝ коментираше Бранко Џуриќ Џуро.

„Тијана, прво што морам да забележам, ти и јас се знаееме сто години, а во меѓувреме ти стана таква мачка, толку добро ти стои таа црна коса. Најбитно, ти конечно ги доживеа своите вистински пет минути за да покажеш дека Тијана е шоумен, изведувач, пејачка, танчарка и мултиталентирана ѕвезда. Се гордеам со тебе“ – рече Јелена Карлеуша.

Минатата недела Дапчевиќ влезе во улогата на Џастин Тимберлејк, а наредно ќе ја имитира Дара Бубамара.

ВИДЕО: 215.000 прегледи за слатките Македонки и „Слушај кај шумат шумите“

Стефан и Мартин, односно „Некст Тајм“ на својата фан страна на Фејсбук објавија оригинално видео на кое 4 девојчиња ја пеат преработката на песната „Сушам кај шумат шумите„  со која близнаците по пауза од двеипол години се вратија на сцената.

“Една од главните причини зошто се обработуваат овие стари народни изворни песни”, напишаа “Некст Тајм” под видеото.

Гледајте го видеото:

(ВИДЕО+ФОТО) Гевгеличанецот Стојанчо Бучков се пласира во финалето на бугарскиот „Х фактор“!

Македонија ќе има за кого да навива во финалните емисии на бугарскиот „Х фактор“, каде што минатиот викенд заврши и последната фаза од квалификациите пред завршните вечери во живо. Во финалето ќе се натпреваруваат 13. кандидати. Меѓу нив е, извонредниот Стојанчо Бучков од Гевгелија!

Првото финале, како што ни рече Стојанчо Бучков, ќе се одржи во недела и само деветмина најдобри продолжуваат понатаму.

Во фазата наречена „Домовите на судиите“, 22. годишниот пејач ја имаше последната шанса да го убеди менторот Криско дека заслужува место меѓу најдобрите тројца од неговата категорија, а во одлуката му помагаше познатата бугарска пејачка Јорданка Христова. Стојанчо овој пат ја отпеа баладата „Angel“ од Сара Меклаклен, а како изгледаше сето тоа можете да погледнете во продолжение.

Интересно е што многу македонски млади пејачи се одлучуват да учествуваат во слични избори на „Гранд“ и „Пинк“, но не и Бучков…

„Во тие натпреварувања го нема музичкиот формат кој јас го претпочитам, не дека ги потценувам сите кои учествуваат таму. Но, јас не пеам таква музика, туку модерна поп музика“ ни рече Стојанчо кој одвои малку време меѓу подготовките за во недела.

Во првото финале, во недела, ќе учествуваат 13. натпреварувачи кои ќе се борат за гласовите на публиката како во салата така и на тв гледачите. Му посакуваме многу успех на Стојанчо да се пласира во наредното финале..и се’ до самиот крај…

Популарно