Во кои години тие највише уживаат во сексот?

Сигурно многу од вас помислија дека станува збор за дваесеттите, се лажете!

Истражувањата покажаа дека сексот е подобар на постара возраст. Така според едно истражување, 37 % од женските и 34 % од машките испитаници признале дека 40-те години дефинитивно  се најдобри за секс. Истражувањето опфати 828 испитаници. Научниците кои работеа на ова истражување изјавија: „20-годишниците имаат повеќе секс, но 40-годишниците навистина уживаат во сексот.“ Причината е во тоа што 40-годишниците имаат помалку комплекси и повеќе искуство. Овие причини докажуваат зошто на постара возраст сексот е подобар:

Луѓето  на возраст над 40. години имаат поголема самодоверба

Тие точно знаат што сакаат, не се срамат од звуците или движењата што ги прават за време на сексот, и не се грижат поради целулитот или неколкуте брчки. Значи, сексот на постара возраст е многу порелаксиран, па затоа е и подобар.

Повозрасите  жени постигнуваат подобар / поедноставен / побрз оргазам

И ова е голема предност кога станува збор за посакуваниот оргазам – жените над 40 години имаат помалку проблеми да стигнат до врвот. Едно истражување покажа дека 40% од 20-годишните девојки имаат проблеми со постигнување на оргазмот, додека само 20% од жените во четириесеттите години го изјавија истото.

Цената на Дара Бубамара порасна

На Дара – Бубамара драстично и скокна цената за настап по порно аферата, или како што рече таа несакајќи објави видео на Инстаграм на кое стимулира орален секс.

Пејачката претходно заработувала 5.000 евра по настап, а сега цената и е 7.000 евра.

Сопствениците на ноќните клубови ја бараат повеќе од кога и да било, откако во јавноста протекоа снимките на Дара на кои таа симулира орален секс со вибратор.

Благодарение на оваа Дара – Бубамара за само 15 дена откако го објави порно клипот, успеа да ги закажесите  настапи за следните шест месеци, по што ќе биде побогата за цели 336.000 евра.

ВИДЕО: Курбат Пулев бакна новинарка во уста

На бугарската сцена се случи немил скандал,каде пејачката која важи за една од најзгодните, Андреа, го виде нејзиното момче, боксерската легенда Курбат Пулев, кој победи на натпревар,како бакнува новинарка во уста.

По ова пејачката збесна и се огласи на социјални мрежи каде напиша дека иако изгледа мирна, во главата му удрила три шамари.

Од цената на овој парфем ќе ви се заврти во главата

Парфимерија од Емиратите тврди дека направила најскап парфем на светот. Се вика Shamukh и има цена од неверојатни 1.295.000 -еден милион и двеста деведесет и пет илјади долари за количина од три литри. Тие тврдат дека работеле на овој парфем три години и направиле 494 проби

Парфемот е спакуван во шише од Италјански кристал, украсен со златен сокол и арапски коњи, ружи и глобус. Има 3571 дијамант, бисери и два килограма 18 каратно злато и околу 5 килограми сребро. Креаторите со ова сакаат да ја раскажат приказната за Дубаи. Парфемот содржи мошус, турска ружа, индијски агар и друго, се уште не е познато кога парфемот ќе се појави на пазарот меѓутоа сега може да се види на изложбата во Дубаи Маллу до 30 март.

Овој парфем се придружи на листата на скапи парфеми, според Гинис засега најскап е парфемот Clive Christian No.1 Imperial Majesty  кој се појави на пазарот во 2005 година по цена од 205.000 долари за 500 милилитри. 

Во 2011 година се појави парфемот DKNY на Golden Delicious со цена од 1 милион долари, изработен беше од бело и жолто злато и пркериен со 2700 дијаманти и 183 сафири, за количина од 100 милилитри непознат купувач плати  1 милион долари кои беа наменети за хуманитарни цели.

Популарно