Строга тајна: Што е пронајдено во телефонот на Катица Јанева?

Во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција стигнал извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева што и беше одземен во врска со истрагата за случајот „Рекет”, потврдија за МИА од Обвинителството.

Официјални детали од тоа што покажало вештачењето, како што велат од Обвинителството, не можат да соопштат во интерес на истрагата.

Вештачењето на телефонот на Јанева беше со цел да се види нејзината комуникација со осомничените во „Рекет”.

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција Вилма Русковска викендов во ТВ интервју рече дека имаат снимки од кои сè слуша и гледа дека додека осомничениот Бојан Јовановски разговарал со сведокот бизнисмен, на спикерфон бил и јавен обвинител.

Катица Јанева даде оставка на функцијата минатиот понеделник, од кога не е достапна за јавноста.

ФОТО: Бремената Ешли позира како што ретко која друга би си дозволила

Ешли Грем во средата на Инстаграм откри дека е бремена, а вчера сподели голи селфи фотографии.

Таа е биг-сајз модел и таа никогаш не се срамела од своите облини, а сега покажа и дел од градите, рацете, половината, стомакот, задникот и колковите, а притоа воопшто не ги сокри своите стрии, туку целта и беше да ги нагласи несовршеностите.

-Исто, но малку различно, напиша Грем покрај фотографијата која сите фанови ја дочекаа со воодушевување бидејќи не беше фотошопирана.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Can’t wait to meet you🖤

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@ashleygraham) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Naps are a new non-negotiable @lebarthelemy

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@ashleygraham) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

same same but a little different

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@ashleygraham) on

ФОТО: Елена Миленковска момчето го остави без воздух

По учеството во последната сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Елена Миленковска остана да живее и гради кариера во Белград.

Патем, Еленче по грчката љубовна романса, влета во  во врска со учесникот од „Ѕвездите на Гранд“, Гуте  Маринковиќ, а истата ја обелоденија на социјалните мрежи со заеднички фотографии.

Денес, 20 август на Елена и е роденден. Честитки стигаат од сите страни. И подароци…

Што и подарил Гуте вчеравечер по полноќ во долгата романтична ноќ на нашата убавица останува тајна.  Од фотографијата на нејзините инстаграм приказани само се наѕира она што се нарекува размена на роденденски нежности во романтична атмосфера.

Ама затоа, она што Елена му го возврати на своето момче, во кое од Скопје се гледа дека е лудо вљубена, Гуте едвај го преживеа!

Роденденскиот филмски бакнеж со кој Елена му ја возврати честитката, Гуте речиси го остави без воздух! Зашто Елена најпрвин силно го грабна за главата, па така сочно го „залапа“, што сирот Гуте за малку што не престана да дише!

Кога некако дојде при себе и зема здив, „Гранд љубовникот“ мораше малку да прилегне за да земе душа.

Сега Гуте знае дека, кога љуби Македонка мома, те остава без здив…  А кој му е „крив“, пардон, виновен, кога одбрал во неа да биде заљубен! Епа, среќен роденден

ФОТО: Погледнете како изгледа денес Роналдо Феномено - докторите загрижено се фаќаат за глава

Славниот Роналдо Луис Назарио Лима е на одмор во Шпанија со семејството. Тој крстари на луксузна јахта, но неговиот изглед е загрижувачки.

Фудбалерот качил премногу килограми, целиот е со сало.

Професионалните спортисти често се случува по пензионирањето поради ненадејни промени во животниот стил,  малку до умеренода се здебелат.

Кардиолозите често предупредуваат дека вишокот маснотии на абдоменот е висок ризик не само за срцев удар, туку и за многу други кардиоваскуларни заболувања.

Роналдо, кој на 18-ти септември ќе наполни 43 години, важи за еден од најдобрите напаѓачи на сите времиња (тој беше најдобриот фудбалер на светот во 1996 и 1997 година).

Денес води битка со дебелината, но уште позагрижувачки е што се бори со здравјето.

Популарно