Симптом за коронавирусот за кој досега не сме слушнале

Треска, кашлица, малаксаност, потоа проблеми со стомакот, губење на чувството за вкус и мирис … Се чини дека во овие седум месеци напамет научивме кои се првите симптоми на коронавирусот, но штотуку е откриен уште еден што никој досега не го спомнал!

Британското здружение на дерматолози ги анализираше симптомите пријавени преку апликацијата за самооценување и утврди дека проблемот со усните може да биде показател за корона!

Сувите, болни и испукани усни можат да бидат еден од најраните симптоми! Иако ова може да звучи нелогично, тоа всушност има смисла. Еве што велат дерматолозите.

„За време на пандемијата, стана јасно дека покрај главните симптоми, треска и кашлица, симптомите можат да се развијат и на кожата. Извештаи од Кина, а потоа и од Европа покажаа дека вирусот корона предизвикува симптоми на кожа во 20% од случаите, бидејќи предизвикува многу имунолошки реакции. „Не е ни чудо што кожата е исто така погодена. Усните можат да бидат болни, суви, па дури и ранливи“, велат дерматолозите.

Сепак, само затоа што усните се суви, не мора да значи дека имате коронавирус, особено во овој период од годината. Постуденото време и ветрот сигурно дополнително ќе ги исушат нашите усни и ќе не натераат да посегнеме по стикчиња за нега на усните.

Совет е да ги покриете усните со шал за време на студеното време кога сте надвор. Меѓутоа, ако усните се различни од вообичаеното во овој период од годината, советот е веднаш да се изолирате и да се тестирате пред да се појават очигледните симптоми.

Шницли со компир и зеленчук

Направете тава деликатес.

СОСТОЈКИ:

600 гр. компири

300 гр. црни патлиџани

5 лажици маслиново масло

370 гр. домати

4 шницли свински

½ рендана кора лимон и зачини

ПОДГОТОВКА:

Се лупат и сечат на коцки компирот и модрите патлиџани, е додава и рузмарин по желба и се пржат на три лажици врело масло.

Се ставаат сол и бибер, вегета, мајчина душичка по избор, па се додаваат доматите сечени на коцки и се крчка се заедно 10 минути.

Се чистат шницлите и се пржат на 2 лажици маслиново масло.

Се става сол и бибер.

Се сервираат со зеленчукот, горе рендана кора од лимон.

Готви.мк

Вкусно јадење од зеленчук и месо

Ручек кој ќе ви се допадне на сите!

СОСТОЈКИ ЗА ШНИЦЛИ:

300 гр мелено месо

1 мала главица кромид

1 мало парче леб потопено во млеко

2 чешниња лук

малку црвена пипер

1 јајце

сол

бибер

СОСТОЈКИ ЗА КОМПИР И ЗЕЛЕНЧУК:

500 гр компири на кругови

малку кашкавал

1 црвена пиперка

1/2 тиквица

1 главица црвен кромид

масло

200 гр кисела павлака

1 јајце

малку млеко

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Во меленото месо додајте ситно сечкан кромид и лук, исцеден леб, малку пипер, јајце, сол и бибер и добро изедначете со раце. Правете мали фаширани шницли.

Компирот и зеленчукот посолете ги, побиберете и измешајте. Во намастен плех редете зеленчук, а помеѓу фаширани шницли и кашкавал. Уште малку намастете. Печете на 200 степени околу 50 минути убаво да порумени.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Готви.мк

Ова се намирници кои содржат најмногу витамин Д !

Витаминот Д е многу важен во исхраната бидејќи спречува развој на депресија и ги зајакнува имунитетот и коските, а неговиот недостаток е поврзан со развој на деменција и рахитис. Често се наведува дека најбогат извор на витамин Д се храна од животинско потекло. Што е точно, но еве и неколку решенија кои вклучуваат веганска диета.

Еве список на храна што содржи најмногу витамин Д.

Риба 

Општо е познато дека рибата содржи многу хранливи материи, а лососот е дефинитивно еден од најдобрите извори на витамин Д. Сепак, не секој може да си дозволи да ја купи оваа храна, па добрата вест е што можете да ја најдете и во конзервирана туна или сардини. 

Млеко 

Vеруваме дека нема да бидете изненадени што оваа листа вклучува храна со која пораснале многу генерации. Само имајте на ум дека млекото со помал процент на маснотии има и помалку витамин Д. 

Jајца

Се разбира, како и со друга храна, јајцата не треба да се претеруваат, а најдобрите се органски и свежи, произведени на фарма каде што пилињата се на отворено. 

Свинско месо 

Ако сакате месо, најдобриот начин да го зголемите внесот на витамин Д е да јадете повеќе свинско месо. Во суштина, месото генерално не е најдобар извор на овој витамин, но од сите видови месо, свинското содржи најмногу, особено кога станува збор за ребрата. 

Житарки

Претпоставуваме дека досега веројатно сте прочитале дека житарките не се најдобриот избор за појадок. Но, како и со друга храна, сè зависи од тоа како јадете и колку ја консумирате оваа храна. Ако не претерате, тоа ќе биде одличен извор на хранливи материи, вклучително и витамин Д 

Шитаке печурки 

За жал, во растителниот свет нема многу витамин Д, а печурките не се исклучок - од сите видови, шитаке содржи најмногу. Едноставно ставете ги во омлет и ќе добиете вкусно јадење полно со витам

Популарно