Смртоносна бактерија во сладолед!

Како што пренесува британскиот „The Sun“, американска компанија која произведува сладолед е поврзана со ширењето на смртоносната бактерија листерија, поради што 22 лица се хоспитализирани во десет земји низ САД.

Топениот сладолед и другите десерти можат да бидат вистински инкубатор за развој на опасните бактерии, не само месото и млечните производи.

Според Центарот за контрола и превенција на болести, едно лице починало, а една трудница го загубила бебето поради зараза со оваа патогена бактерија.

Листеријата е особено опасна за лица над 50 години, бремени жени, фетуси во развој, новороденчиња и лица со намален имунитет. Според податоците на Светската здравствена организација, инфекцијата со оваа бактерија за време на бременоста сочинува дури една третина од сите случаи на листериоза, а познато е дека може да предизвика предвремено породување, спонтан абортус или да остави сериозни последици, дури и смрт на новороденчето.

Здравите возрасни лица се разболуваат ако храната е масовно загадена со овој микроорганизам.

Кога сладоледот е опасен по здравјето?

Омиленото летно уживање е опасно кога се консумира откако ќе се одмрзне, па повторно се замрзнува во самопослуга. Сладоледот брзо се топи на собна температура, а млечната, слатка и влажна средина е совршена за развој на бактерии, особено кога сладоледот ќе се одмрзне по втор пат.

Најдобар начин да го избегнете ова е да ја вратите кутијата со сладолед во замрзнувач откако ќе ја извадите количината што имате намера да ја јадете. Ако двапати го грабнете сладоледот од садот со иста валкана лажица, исто така ја изложувате храната на бактериска контаминација.

Како да се препознае болеста?

На почетокот на болеста има само благи симптоми, висока температура, треска и болки во мускулите, така што болеста наликува на грип. Симптомите од гастроинтестиналниот тракт, гадење, повраќање, дијареа, можеби се единствените симптоми на болеста, но почесто тие се увертира за посериозни симптоми. Тие обично се придружени со постојана треска и општа слабост на телото.

Симптомите обично се појавуваат околу 12 часа по консумирањето на загадена храна.

Истражувањата покажаа дека бремените жени се околу 20 пати повеќе подложни на листерија од другите, здрави возрасни лица.

Oвошје кое ни е дар од природата

Смоквата со децении се користи во народната медицина, а нејзината примена се препорачува на оние кои патат од зголемен холестерол поради тоа што содржи повеќе растителни влакна од било кое друго овошје или зеленчук.

Особено се богати со пектин и растителни влакна кои го намалуваат нивото на холестерол во крвта.

Само пет смокви дневно обезбедуваат над 20 отсто од препорачаната дневна доза на растителни влакна.

Смоквата е богат извор на калциум, магнезиум, витамин Б6 и калиум.

Го намалува холестеролот

Поради намалените артерии може да настане инфаркт или пак мозочен удар. Освен холестеролот на оштетувањето на срцето делуваат и зголемените триглицериди. Докажано е поволното делување на смоквите на нивото на холестеролот во крвта.

Растителните стероли како стигмастеролот и ланостеролот кои ги содржат смоквите, се врзуваат за молекулите холестерол во цревата и така спречуваат негова апсорпција.

Превенција на срцев удар

Омега 3 и омега 6, кои смоквите ги имаат во изобилство, важни се за здравјето на кардиоваскуларниот систем. Смоквите се добар извор на калиум, минерал којшто го регулира крвниот притисок.

Помош при лекување на дијабетес

Поради количината шеќер која ја содржат, дијабетичарите треба да внимаваат при консумирање смокви. Сепак, доколку се користат умерено, може да доведат до намалување на потребите за количина инсулин кај дијабетичарите.

Подобрување на помнењето

Редовното консумирање смокви спречува анемија и го подобрува помнењето. Само четири суви смокви обезбедуваат дури една четвртина од препорачаната дневна доза на железо за организмот

Против настанување акни

Со виљушка направете маска од три свежи смокви и една лажица јогурт, па нанесете ја на лицето. Масирајте се и оставете ја маската на кожата 15-20 минути да се исуши, па измијте се. Истата маска може да ја нанесете на усните за да се ослободите од испуканите усни и мртви клетки.

За овој зачин се верува дека лекува многу различни болести и состојби

Кимот е самоникнувачка билка, а пред сè спаѓа во групата зачински билки. Египќаните први сфатиле колку е моќно семето од црн ким и од него правеле лековито масло.

Источните народи тврделе дека црниот ким ги лекува сите болести, освен смртта. Кимот содржи етерични масла, повеќе видови масни киселини и витамин Ц.

Според научните истражувања, црниот ким успешно може да уништи или ублажи 600 различни болести и состојби. За лекување можете да користите масло, да направите чај или да додавате семки од ким во салати или јадења.

Кимот има аналгетски, антибактериски, антивоспалителни и антивирусни својства. Благодарение на својот состав, успешно го лекува црниот дроб, ги исфрла токсините и ја подобрува работата на бубрезите, го регулира крвниот притисок и го држи холестеролот под контрола.

Кимот го подобрува апетитот, ја олеснува дигестијата, подуеноста и помага при грчеви во стомакот. Докажано е дека позитивно влијае на дијабетесот и намалувањето на шеќерот во крвта, а забележано е и позитивно дејство кај пациенти заболени од рак.

Поради силното антиоксидативно дејство врз имунитетот, кимот е особено делотворен кај луѓето кои примаат хемотерапија, бидејќи го забрзува закрепнувањето помеѓу третманите и го засилува нивното дејство.

Црниот ким исто така има силен ефект врз обновувањето на ткивото на белите дробови, врз прочистувањето на дишните патишта и подобрувањето на белодробните функции.

Чај од црн ким против бронхитис и кашлица

Помешајте една голема лажица црн ким, една мала лажица камилица и половина мала лажица анасон во шолја топла вода. Оставете да отстои 10 минути, процедете, засладете со мед и пијте го чајот неколку пати дневно.

Сируп против астма

Измешајте една мала лажица ситно исечкан црн ким, две изгмечени чешниња лук и две лажици мед. Секое утро на празен стомак земајте по една мала лажица од овој сируп во период од 3 недели.

Чај кој може да ја промени вашата крвна слика

Лошата  крвна слика создава многу проблеми во телото, а овој чај помага да бидете здрави, помага за косата да ви биде по бујна, помага против воспаленија и тешки болести.

Припремата е едноставна:

Ви требаат сончогледови семки и вода. Одберете органски.

Се преливаат со пола литар врела вода и се оставаат два часа со капак.

Се пие наутро на празен стомак.

Популарно