ВИДЕО: Убил жена на пешачаки премин, летала 15 метри, возачот побегнал

Полицијата во Инѓија го уапси С.К. (36) осомничен дека со автомобил удрил жена (62) која починала на самото место од здобиените повреди, соопшти денеска српското МВР.

Несреќата се случила додека жената преминувала улица на одбележен пешачки премин.

На осомничениот му е одредено задржување до 48 часа и против него е поднесена кривична пријава.

Предупредување: Снимката е со вознемирувачка содржина!

Можете да ја погледнете на овој линк

Коментари

Популарно