(ФОТО) Ристе Ристески за првпат ја покажа помалата сестричка

Македонскиот победник од минатата сезона на регионалното музичко шоу „ѕвездите на Гранд“, Ристе Ристески, не е од оние што покрај професионалните моменти и ангажмани, практикува да објави некој детаљ од приватноста.

За промена познатиот охриѓанец им откри на своите следбеници и пријатели дека има помала сестричка, што ретко кој помислуваше.

Ристе овој пат на социјалните мрежи објави фотографија на која е во автомобил заедно со помалата сестра Анастасија , а во описот напиша дека заминуваат на свадба.

 

Me and my sister🤗 Ready for a wedding 🥂

A post shared by Riste Risteski Official (@riste_risteski) on

Бидејќи не ја запознале претходно, обожавателите веднаш почнаа да пишуваат дека си личат еден со друг.

Коментари

Популарно