Сопругата на Тачи во врска со претседателот на парламентот, Весели

Претседателот на косовскиот парламент Кадри Весели и претседателот на Косово, Хашим Таќи одамна гаат омраза еѓу себе. Причината за оваа омраза не е политичка, туку поради една жена. И тоа, сопругата на Тач - Љумнија Тачи.

Целата приказна започнала кога медиумите објавиле дека Весељи фрлил око на атрактивната Љумнија, а и дека ниту таа не останала должна.

Овие сознанија ги потврдува и Курир.рс, повикувајќи се на нивен долгогодишен соработник Божидар Спасиќ.

За Љумнија претходно се зборувало дека го изневерува Хашим со британски офицер од редовите на КФОР. Но, сè било брзо заташкано, и таа му се вратила на Тачи, а Британцот бил суспендиран. Наводно Љумнија, заедно со својата сестра, учествуваа во баханалии со офицерите на КФОР, па ја фатиле. Тачи брзо го негирал тоа, тврдејќи дека само сестрата на неговата сопруга била вклучена во овие баханалии“ – тврди за српски „Курир“ нивниот соговорник, инаку долгогодишен разузнувач Божидар Спасиќ.

Но, и Тачи не и останал покус, па наводно влетал во врска со косовската амбасадорка во САД.

Дали е ова вистински секс скандал кој јсериозно ќе ја раздрма Приштина, или само медиумски спин на српската политика како одмазда за Газивода, очекуваме да дознаеме набргу.

Коментари

Популарно