Вилма Русковска-нареди претреси кај тројца од осомничените од случајот „Рекет“

Обвинителката Вилма Русковска  изјави дека вечерва се вршат претреси кај тројца од осомничените од истрага која се објави денеска, а произлезе од случајот „Рекет“.

Обвинителката наведе дека и за пратеничката Фросина Ременски се предложени мерки за претпазливост.

Вечерва на распит беше Јасна Мандиќ на која и беше определен куќен притвор, а останатите осомничени на распит ќе бидат повикани утре.

Коментари

Популарно