Мажи искрено: Каков вкус има вагината?

Иако, многу почеста тема е вкусот на машкиот полов орган, овие мажи решија да зборуваат за вкусот на вагината, од лично искуство.

Да прејдеме на главното, одговорите:

• Во лош ден, како трета мишка. – ibmcginty

• Како 9-волтна батерија. Сериозен сум. Не е толку шокантно, додуша. – Tony

• Вкусот е како на сочна кисела зелка. – Анонимен

• Како бонбона со путер и шеќер (Butterscotch) – Wittig

• Мириса на море, или како свежа школка. Вкусот може да е благо горчелив, а некогаш и нема вкус. – Zane

• Како морска сол, или како домашен чипс. – rocket man

• Вкусот на вагина, во моментот на оргазам, ми е како да загризувам во топол домат, свежо набран, додека стојам во градината на топло августовско попладне. – Dan

• Вкусот е пикантен и по малку благ. Текстурата е многу мазна и мека. – sonika

• Алуминиумска фолија. – Luriete

• Како тост со путер. Ама варира, некогаш и како пита од лимон. – Анонимен

• Како млеко и парички. – Doc

• Краставички. – Andres

• Сладок путер. – Marshal

• Ако не се избањала, има вкус на риба. Ако се избањала, има влажен и благо метален вкус. – Анонимен

• На првата вода од варен грав. – Синиша

• Топла пита од јаболко. – James

• Мајонез и кечап заедно. – Анонимен

• Пире од компир. Сте пробале? Таков е. – Анонимен

• Има вкус на пени (американска монета од еден цент, направена од 97.5% цинк, обложена со 2.5% бакар). Ако е поблиску до менструација, на никел (монета од 5 центи, направена од 75% бакар и 25% никел). – MisantropicPainforest

• Јагнешко. – Knlessin

• Грозно е, имав девојка (таа имаше 35, јас 25) што практично ми седна на лице и ме преплави оваа… телесна течност… и мирисаше на телесен мирис. Не мислам дека некогаш ќе го повторам тоа со некоја девојка освен ако навистина многу ја сакам (и одржува добра хигиена). Не сакам ни да добивам орал, па може е до мене. Вагините се грозни и грди, а и пенисите исто. – Mac

• Некогаш е како ананас. Другпат е како кромид. Ама се разликува од девојка до девојка, а и мирисот исто така е различен. – Sojan

• Бивш еднаш ми кажа дека има вкус исто како чизбургер. За среќа, тој сакаше чизбургери. – chickygrrl

• Како пластично шише од доматен концентрат. 10 минути откако ќе го испиеш, тоа е вкусот што ти останува. – weird

• Како крв на усната. Сте се гризнале некогаш? Има многу специфичен вкус. Дури и кога жената не е во менструација, секогаш има шмек на тој вкус, меѓу другите. – Chris

• Има расен/културен/зависен од исхраната елемент во вкусот. Ако сте забележале дека Источноазијките, Јужноазијките и белкињите имаат различен телесен мирис… и со вкусот на вагината е така, само поизразено. Белкињите го имаат тој шмек на млеко или путер. Тие од Централна Азија имаат вкус на овчо, на месо од дивеч. Тие од Јужна Азија имаат пикантен и „зачинет“ вкус… мммм… ми се пријаде… – Meatbomb

• Сум бил со 3 различни жени од порториканско потекло, и сите имаат општ вкус на кромид. Не во непријатна конотација, ама дефинитивно има шмек на кромид таму долу. – deadmessenger

• Отсекогаш ми имаат лимонкаст вкус. – Afroblanco

• Во повеќе прилики сум забележал шмек на нешто слично на кумин. Што е супер и за мене и за неа, бидејќи обожавам кумин. Има и други елементи: соленкасто, малку пикантно (мислам дека лимонкасто е прилично близок опис, не се сложувам со тоа дека има вкус на батерија), и умерено путересто. Јас ако се прашувам, ова е многу фина и вкусна комбинација. – Dr. Wu

• Суви кајсии. – Serazin

• Има причина што вкусот наликува како на гризната усна – течноста е крв што е исфилтрирана низ внатрешните ѕидови на вагината, па е бистра и глатка – и вкусна. Како поретка крв е, за вампирот во нас. – chupwalla

• Вкусот е како мирисот на внатрешната страна на лакт. – scarabs

• Соленкасто, со шмек на пот, месесто. Во суштина, како лижење мишка. Ама на добар начин. – Mike

• Сум слушнала многу описи – пилешко, риба итн. Глупости. Ако сакаш да знаеш каков е вкусот, лижни си ја мишката после умерено вежбање. Тоа е мирисот и вкусот! Влагата, благоста на потта, благиот метален вкус, дури и изгледот кога е небричена (мишката) – е таква е вагината. – Jelly

• Како бојата црвена. Како животни што се е*ат некаде во шума на полна месечина. Како копнеж и желба истурена врз топла кожа, нешто грубо, нешто меко, нешто соленкасто. И секако, ако си заљубен, има вкус на отворена тајна врата зад која е скриено сé што е добро во светот. Осеќаш вкус на вино или месо или сирење, ама кога устата ти е меѓу нејзините нозе, тоа е посебен вид на глад која не може да биде опишана со вкусови. – Brandon

• Сум пробал прилично многу, и генералниот консензус што можам да го извадам од моите искуства е дека жените таму долу имаат соленкаст вкус (сличен на пот), со благ телесен мирис.

Иако мојот опис не прави да звучи толку привлечно, верувајте ми, е привлечно! Запомнете дека сите ние сме луѓе, и длабоко во себе работиме на истите инстинкти – машките се привлечени од женските феромони, и обратно.

Јас лично уживам да се спуштам таму долу на девојката со која сум, и не ми е воопшто чудно. Сé што мажот треба да прави, во суштина, е да го скокотка/масира клиторисот со јазикот и усните за жената да извлече задоволство; не дека мора да ја закопа устата и никогаш да не земе воздух.

Секако дека исхраната и хигиената играат огромна улога во тоа како мирисате и каков вкус имате и двајцата, па има методи вкусот/мирисот да се подобри. – Rusty

Како да препознаете жена на која и треба СЕКС?

Неодамна е објавено дека жените на кои им фали секс можат да се препознаат по извесни карактеристики кои ќе ги воочите ако само малку повнимателно набљудувате:

Пред се`, жената на која и` фали малку акција во кревет е константно нерасположена.

Нервозна е, лута, се` и смета, и секоја ситница и` е доволна да направи проблем.

Покрај тоа, таквите жени обично одат „здрвено“.

Додека жената со задоволителен сексуален живот покрај вас ќе помине релаксирано, оние другите ќе изгледаат како да проголтале метла.

На сето тоа, жените на кои им фали секс изгледаат постари отколку што се.

Тие, имено, често имаат проблеми со спиењето, а исто така не лачат доволно хормони за среќа поради што се вечно нервозни и расположени за кавга.

Не ви оди во сексот? Еве што да направите

На секој пар му се случува да западне во монотоснија во спалната соба и сексот повеќе да не е така чест како порано. Токму атоа треба да ја промените рутината и да излезете одкомфорната зона. Овој пат советите се за понежниот пол:

1. Новитет кој ќе ги придвижи страстите – најбрзиот начин за да го разоружате партнерот е јазикот, притоа не се мисли на разговор во кој ќе му ги наброите сите негови маани кои веќе едноставно не можете да ги трпите, јазикот употребете го во целосна тишина!

Започнете со нежни и спори бакнежи, со јазикот допирајте му го лицето и ова правете го се додека не се возбуди. Секој пат кога ќе завршите со бакнежите накратко нежно гризнете го  за долната усна. Сочните и возбудливите бакнежи повторувајте ги се додека дишењето на партнерот не се забрза и додека не ја разбудите неговата ерекција.

2. Спремете чаша вода со лед – пред да се нафрлите на оралното задоволување на партнерот, имајте во близина чаша ладна вода. Мажите се осетливи на промена на температурата, а ова особено се однесува на интимните делови од телото. Значи, изненадете го, а за да ви успее ова испијте голтка вода со лед.

3. Земете ги работите во ваши раце – кога атмосферата во спалната соба станува досадна време е да ги употребите рацете. Фатете го неговиот пенис и со него нежно допирајте го клиторисот. Овој трик, толку многу и двајцата ќе ве возбуди што едвај ќе дочекате партнеророт да влезе во вас.

Популарно