Проститутки го сардисаа Скопје

Во Скопје на 08 август се одржува Супер Купот на Европа. Цела европска и светска елита доаѓа во нашиот главен град. Нормално во ваква ситуација не избежно беше да се направи и “самит на проститутки” од целиот регион.

Дел од сексуалните работнички се стигнати и најбројни кои во моментов веќе се дојдени се сексуалните работнички од Бугарија, Србија но и од Косово.

Цените се разновидни но профитот и кај нив игра голема улога во вакви моменти па како што дознаваме ќе се движат од 70 до повеќе 100тици евра во зависност од клиентот и услугите.

Англиските навивачи како туристи се познати по ноќниот живот, љубители на алхохол и жени, а со нивниот длабок џеб секогаш се предизвик за сексуалните работнички.

(ФОТО) Тенисерката блескаше на кралската свадба, но чорапите на нејзиниот сопруг станаа најголем хит

Ако некогаш сте се посомневале дека тенисерата Серена Вилијамс нема стил, тенисерската ѕвезда ќе ве разувери со комбинацијата која ја носеше на кралската свадба на Меган и Хари.

Но, она што најмногу привлече внимание се необичните чорапи на нејзиниот сопруг. Можеби познатиот бизнисмен сака да носи впечатливи чрапи, но на денот на кралската свадба можел да заборави на таа љубов.

Погледнете:

(ВИДЕО) Плус сајз манекенката доживеа огромен срам: Позираше на црвениот тепих и одеднаш остана само по гаќи

Jулија Рубакова не ни сонувала дека на црвениот тепих ќе и се случи ваков блам.

Плус сајз манекенката шеташе по црвениот тепих додека ја фотографираа, па од толку позирање не забележа дека некој го згази нејзиниот фустан.

Со оглед на тоа дека имаше долг заден дел на фустанот, некој ја згази , па остана само по гаќи.

Раат од комшии на 40 метри висина: Спокојна изолација на „Столбот на животот“

Природниот варовнички монолит Качи, познат и како „Столбот на животот“ се наоѓа во грузиското село Качи, на запад во Грузија.

Висок е околу 40 метри, а на неговиот врв се наоѓаат остатоци од црквата Свети Максим Исповедник, која потекнува од 9 или 10 век.

Целиот простор на врвот на карпата, кој опфаќа и вински подрум и остатоци од некогашното уредување на црквата, зазема само 150 метри квадратни, а во однос на тоа дека не постои лифт, до него можете да се искачите само со помош на рацете, нозете и малку среќа.

Поради тоа, не е ниту чудно што објектите кои се наоѓаат на самиот врв долго време беа сосема запуштени.

Првото забележано качување на овој врв се случи во 1944 година, кога двајца планинари на врвот пронајдоа тело на претходен жител.

Се претпоставува дека ова било место било наменето за молитва, односно дека го користеле лица кои сакаат да се одделат од остатокот од светот.

Поинтензивни истражувања се спроведени во периодот помеѓу 1999 и 2009 година, кога обејктите беа обновени со помош на Националната агенција за зачувување на културно богатство во Грузија.

Моменталниот жител на ова место има 62 години. Станува збор за свештеникот Максим Кавтарџе, кој креираше импровизирани скалила по кои два пати неделно се спушта и качува по „Столбот на животот“.

Популарно