(ВИДЕО) ТУРИСТИТЕ ВО ШОК: Од никаде се појавил гумен чамец со триесетина луѓе кои почнале да бегаат!

Туристите кои се затекнале на популарна плажа во Шпанија останале изненадени кога околу 14 часот, среде најголемата гужва пристигнал брод од кој патниците почнале да бегаат.

На гумен чамец пристигнала група од околу 30 мигранти. На аматерската снимка се гледа како чамецот се приближува до плажата, а потоа од него истрчуваат мигранти.

„Што се случува“, зачудено прашал еден од капачите. Видеото го снимил Карлос Санс, кој бил таму на одмор. Според неговите зборови, групата мигранти брзо исчезнала, а дури подоцна се појавиле полицајците. Очевидци велат дека многу од мигрантите ја промениле облеката за да ја избегнат полицијата.

Оваа шпанска плажа се наоѓа на само 30 километри од африканскиот брег.

Дожд денеска, па се до...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА

Променливо облачно со слаб повремен дожд во западните и особено во источните делови од земјата. Т-мин. од 6 до 14 а т-макс. 16 до 24 степени.

Во Скопје променливо облачно со услови за слаб повремен дожд. Ќе дува слаб северозападен ветер. Температурата ќе е во интервал од 12 до 22 степени.

ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ

До петок ќе преовладува променливо облачно и свежо со локални врнежи од дожд. Од среда кон четврток врнежите ќе се почести на југот и најинтензивни на југоистокот од земјата. Од четврток температурите ќе се повторно пониски за неколку степени.

За време на викендот се очекува претежно стабилно и малку потопло време.

„Водев љубов со сестра ми“- Потресна исповед од која на сите им се згади животот

Со писмото кое неодамна го објави еден 20-годишник од Британија, јавноста ја остави во шок откако признал дека имал секс со својата сестра и дека е заљубен во неа.

 Тој во своето писмо навел дека има 20 години, а неговата сестра 17. Тој на почетокот од своето писмо ја опишал тешката семејна ситуација во која пораснал и дека тој и неговата сестра имаат заедничка мајка но не и заеднички татко. 

Навел исто така дека кога пораснал се отселил од куќата и му било многу криво што ја оставил мајка му која сега има 38 години и е во врска со 21-годишник.

- Мојата сестра дојде пред неколку месеци кај мене и ме праша дали може да остане. Ми рече дека и е ужасно дома и дека новото момче на мама е речиси нејзини врсник и дека не сака да биде со нив, како и дека тој чудно ја гледа. Морав да кажам да.

- Една ноќ испивме само неколку пијалоци. Таа почна да плаче и зборуваше дека го мрази својот живот И дадов рака, потоа се бакнавме и имавме секс најнормално како да не бевме брат и сестра. Сега сме шест месеци во врска, таа сака да го напуштиме градот и да купиме куќа некаде на друго место и да имаме дееца, но знам дека нема да можеме.

- Еден од моите пријатели ја пронјаде нејзината слика во мојот телефон, речиси без облека , но се виде нејзиното лице, така да јас негирав дека тоа е таа, но знам дека си играм со оган, вака ја опишал својата мака ова момче.

По ова писмо следеле жестоки коментари од згрозени читатели од секаде на светот. 

(ВИДЕО/ФОТО) Сашка Каран сосема гола: Учесничката во „Задруга“ покажа со што располага!

Сашка Каран  пред девет години се фотографирала гола за да го покаже своето тело на пошироката јавност.

Очигледно, учесничката во реалното шоу  „Задруга“ немла проблем да ги открие своите интимни делови, па кога била на врвот на популарноста ангажирала професионален фотограф за да и направи  секси фотосесија.

Пред фотообјективот таа позирала сосема гола, па во Фотошоп, и ставиле шарени пеперутки преку нејзините интимни делови  за да и ги покријат. Вториот сет е направен во бањата, каде што Сашка има само црна шамија околу половината за да и ја покрие интимата. Факт е дека Саша била навистина секс-бомба пред да се повлече од јавната сцена.

За да се фотографира гола, фолкерката барала дозвола од  сопругот Александар Газивода, кој открива дека пејачката неколку години подоцна се покајала заради тој потег.

„Јас не и направив на Сашка проблем кога таа одлучи провокативно да се фотографира. Ја разбирам таа страна на нејзиниот бизнис. Таа е убава жена и така треба да се појави. Не гледам ништо лошо во тоа. Фотографиите се уметнички, не изгледа вулгарно на нив. Сепак, Сашка се покаја. Често вели: „Да бев попаметна, ќе се уновчев од тоа. Подобро да се сликав за некој машки магазин. Но, никој не ме присили да го сторам тоа“

„Талентирана“  актерка

Гидра ја пипкаше Сашка за градите

Во 1983 година, Каран имала и мала епизодна улога во најпопуларната домашна серија “Жикина династија”. Нејзина задача била да се појави како модел во костим за капење на местото на настанот со покојниот Гидра Бојаниќ. Во таа сцената каде што Жика Павловиќ и неговиот пријател Милан Тодоровиќ упаѓаат на модната ревија, Сашка им  приоѓа и ги моли да и го заврзат горниот дел од костими за капење.

Жика, наместо да и го заврзе, намерно ја одврзува и градникот од костимот паѓа надоле а Сашка ги покажува бујните гради. Жика го користи тој момент за да ја испофаќа, а потоа Каран излегува на модната писта.

Популарно