Додека мама објавува фотографии од бебето, тато се слика како пуши марихуана: Ана и Раста

Поп-пејачката Ана Николиќ на 3 август на свет ја донесе својата прва ќерка Тара. Пејачката се породи во болницата „Народен фронт“ во Белград, а нејзиниот сопруг Стефан Ѓуриќ Раста објави фотографија непосредно по раѓањето на нивното прво дете.

 

Najsrecniji dan u mom zivotu, na svet je dosla Tara Djuric, ziva i zdrava! <3

A post shared by STEFAN (@stefanrasta) on

Е сега, неодамна гордата мама ја објави и првата фотка од Тара, поточно од нејзините стапалца.

 

Mamin i tatin svet!💟❤💖Tara!👨‍👩‍👧

A post shared by ANA NIKOLIĆ (@ananikolicofficial) on

Додека, пак, тато, кој е на турнеа низ регионот, на Instagram Story објави фотка на која пуши марихуана.

Разбирливо, поголемиот број обожаватели на ликот и на делото на неговата популарна сопруга му го забележија ваквиот потег, сметајќи дека еден тазе татко, кој воедно им е идол и на голем број млади, не би требало да се слика во такво издание.

Сепак, една обожавателка на контроверзниот рапер без воздржување му напиша емотивна порака на неговиот профил, на која се’ уште не е познато како изреагирала Ана Николиќ.

„Има ли некоја мајца, но на неа да си ти, Расто… Ти си ми идол, еден и единствен, едноставно совршен, сите песни ти ги знам напамет. Десет пати имам сонувано како сме се запознале, и се надевам дека сонот ќе ми се оствари. Те сакам, совршен мој.“

Познатата српска пејачка стана исцелител и го смени името

Марина Живковиќ ја освои српската сцена во текот на 90-тите. Со нејзините гласовни способности ја воодушеви Србија и Балканот, зошто подеднакво добро пееше и рок музика.

Нејзините песни се пееја секаде, имаше голема популарност, а по 2000 година сними само неколку песни. Потоа се повлече од сцената и како што се збореше станала исцелителка.

Во една прилика спомена дека не држи никакви курсеви за тоа и дека не заработува од тоа само им помага на блиските пријатели.

-Ја сум само проводник на нешто што е над сите нас. Секој третман се прави со раце, но без допирање на пациентот. Покрај тоа, завршив и курс за праник хилинг, кој е заснован на лекување со енергија, но сега работам и молитва додека кај реконекциите го празнам умот и немам никакви мисли. Само ги следам своите раце каде треба да одат, рече пејачката во една прилика.

Се шпекулираше и дека го сменила името па покрај постоечкото по кое на сите им е позната, има и ново - Маха Мантра (Голема Мантра).

Меѓутоа Марина не се изјасни за тоа. Нејзините најголеми хитови „Болујем у себи", „Реци, реци да", „Узми или остави", „Не иди од мене" се уште се пеат.

Српската пејачка на порно сајт

Светски познатата порно страна xHamster објави видео на кое српската пејачка ги покажува градите. Српската раперка Сајси МС, најпозната по соработката со Северина на песната „Силикони“, заврши на порно сајтот xHamster.

Видеото со наслов „Српската раперка Сајси МС ги покажува цицките“ ја прикажува пејачката како ја откопчува својата блуза и го покажува своето бујно деколте. После тоа, ги покрива градите со блузата.

Уште не е познато каде е снимено ова видео, како ни кој го снимил, но изгледа дека Ивана Рашиќ(вистинското име на Сајси МС) нема проблем да се разголува во јавност.

Карлеуша им се пожали на фановите: Се ни изгоре!

Бидејќи води живот со исклучително драматично темпо, Kaрлеуша овој пат реши да им се посвети на своите фанови и да им пружи максимална забава и тоа дури во Луксембург.

И додека интересирањето за Јелена Карлеуша растеше, познатата пејачка откри голема нелагодност со која се соочи.

Иако се требало да помине во најдобар ред, сепак познатата пејачка се соочи со голема мака.

Имено, поради лошите инсталации, познатата пејачка тврди дека се им изгорело, па морале да се снајдат за да биде успешен настапот.

Бидејќи е позната по својот перфектен стил, Јелена Карлеуша за овој настап одбра посебен стајлинг кој ги воодушеви нејзините многубројни фанови.

Популарно