ВИДЕО: Најсилниот земјотес снимен на камера

Во 2010 години во Хаити се случи разорен земјотрес. Снимката кажува се. Видеото е повеќе од застрашувачко.

Земјотресот беше со јачина од 7 степени според Рихтер.

Земјотресот се случи во 16 часот и 53 минути, на 12 јануари. Потоа имало најмалку 52 афтершокови со магнитуда од 4,5 степени. 3 милиони лица биле загрозени од потресот. Починаа околу 100.000 лица.

Видео: Се обиде да улови огромен питон, но работите тргнаа на лошо

Професионален ловец на змии, се најде во многу незгодна ситуација, откако огромен питон се замота околу неговите нозе и почна да го притиска.

Откако питонот почна да стега со сета сила, тој почна да губи рамнотежа па мораше на помош да притрча неговиот пријател, кој полека ја одмота змијата, која му ги стегаше нозете.

Видеото е снимено во провнцијата Лимпопо во Јужна Африка, и се работи за питон долг 3 метри, кој инаку може да порасне и до 9 метри.

Погледнете го видеото:

Популарно