Дожд денеска и утре, од задутре...

ВРЕМЕТО ДЕНСКА

Променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд со послаб интензитет. Попладне облачноста ќе се намали и врнежите ќе престанат.

Ќе дува умерен до засилен ветер од западен и југозападен правец. УВ=6

Т-мин. од 13 до 19 а т-мин. 24 до 33 степени.

Скопје променливо облачно со сончеви периодии со умерен до заилен

ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ

В среда ке има услови за краткотраен локален дожд, во северозападниот дел од земјава.  Потоа, во наредните денови ќе преовладува стабилно време и малку посвежо, но  понатаму дневната температура ќе има тенденција  во постепен пораст.

Студено утро, но топол ден

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА

Сончево со мала до умерена локална облачност претпладне на запад, а преку денот на север и на исток. Ќе дува слаб до умерен претежно северозападен ветер, само во западните делови ќе дува умерен западен ветeр.

ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ

Следува период на стабилно и суво време со ниски утрински температури. Утринските и дневните температури ќе бидат во постепен пораст па веќе во четврток дневната температура ќе достигне 18 степени во југоисточните делови.

Студен бран во Македонија, температури под 0!

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА

Променливо облачно и студено, претпладне со повремен локален дожд со послаб интензитет, а на планините и некои повисоки места со слаб снег. Ќе дува на повеќе места засилен северен ветер, што ќе предизвика позначителен пад на дневната температурата и ќе се движи во интервалот од 2 до 9 степени.

Скопје Променливо облачно и студено време, претпладне со услови за слаб дожд. Ќе дува умерен повремено засилен северен ветер. Температурата ќе достигне до 5 степени.

ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ

Потоа следува период на стабилно и суво време со ниски утрински температури кои на места ќе се спуштат под нула, а дневните ќе бидат во пораст.

ВОНРЕДНА ПРОГНОЗА: Ноќеска снег во Скопје!

Меторолошките прогнози на Според weather.com или популарниот American Weather Chanel кој се смета за еден од најточните метереолошки телевизии, користејќи податоци од сателит ја одредува точната временска состојба на секаде во светот, вечерва за Скопје предвиде дека ќе врне снег. Погледнете од фотографиите подолу точно во колку саат можеме да очекуваме.

Секако не очекуваме снегот воопшто да се задржи, но самиот факт кога врне, предизвикува пријатна атмосфера а и знае да биде поволен за состојбата на воздухот.

Популарно