(ВИДЕО) Роденденска прослава тргна наопаку: Девојче се запали дувајќи ги свеќите

На видео снимката се гледа како девојчето додека ги дува своите роденденски свеќи нејзините другарчиња сакаат на необичен начин да ја изненадат, но се тргна наопаку откако косата на девојката започна да се пали.

Освен тоа дали девојката има повреди или не, не се знае дали по овој настан продолжила и роденденската забава, погледнете.

Видео: Се обиде да улови огромен питон, но работите тргнаа на лошо

Професионален ловец на змии, се најде во многу незгодна ситуација, откако огромен питон се замота околу неговите нозе и почна да го притиска.

Откако питонот почна да стега со сета сила, тој почна да губи рамнотежа па мораше на помош да притрча неговиот пријател, кој полека ја одмота змијата, која му ги стегаше нозете.

Видеото е снимено во провнцијата Лимпопо во Јужна Африка, и се работи за питон долг 3 метри, кој инаку може да порасне и до 9 метри.

Погледнете го видеото:

Популарно