Постои надеж за Шумахер!

За многумина надежта дека Михаел Шумахер би можел повторно да биде оној стариот исчезна. Но надежта дека легендата на Формула би можел доволно да се опорави како би имал достоен живот оживеа после "невнимателната" реченица на неговата менаџерка Сабине Кем.

-Во текот на својата кариера Михаел сочува поголем дел од своите болиди, одела и кациги. Во овој момент имаме план да ги претставиме на јавноста во музеј, кој сакаме да го отвориме во чест на неговите успеси, кажа Кем и така разбуди надежта кај бројните фанови на ликот и делот на германскиот генијалец, дека тоа "ние" се однесува баш на него и дека Шуми учевствува во наведените планови без оглед што се уште е на интензивна програма за опоравување.

А мечтаењето, надежта и нагаѓањата се единствено што и преостанува на јавноста со оглед дека семејството на Михаел во строга тајност ги чува сите детали врзани за неговата здравствена состојба.

Шуми со седум титули е најтрофејниот возач во историјата на Формула 1, а тешката несреќа ја доживе на самиот крај на 2013 година на скијање во Франција. И додека во прв момент не се чинеше дека повредата на главата е сериозна, па некои сведоци дури велат дека и зборувал при влегувањето во хеликоптерот, а покасно се покажа дека Михаел има повреди опасни по живот.

ФОТО: Ова е младата девојка со која Бекам ја изневерувал Викторија

Медиумите пишуваат дека популарната светска двојка Дејвид и Викторија Бекам поминува бурен период во својот живот.

Имено, според пишувањата на светските таблоиди, познатата двојка имала постојани расправии, а работите отишле дотаму што не е исклучена и можност за развод.

Причината поради која Викторија смета дека поранешниот фудбалер ја преминал црвената линија се вика Лејди Мери. 13 години помладата девојка од поранешната „спајсица“ се забавувала со некогашниот играч на Реал Мадрид до раните утрински часови.

Тоа предизвикало бес кај Викторија, кој, како што пренесуваат медиумите, може да кулминира со крај на долгогодишната врска со Дејвид Бекам.

(ВИДЕО) Не биле таблети, Меси од чорапите си вадел карамели

Фудбалерите на Барселона во средата го совладаа Олимпијакос со 3-1 во дуел од третото коло од Лигата на шампионите, а по натпреварот многу повеќе се зборува за потегот на Лео Меси отколку за другите случувања на теренот.

Главната ѕвезда на Барселона во еден момент од левата чораша извади нешто и стави во уста, а деталот го забележаа камерите. Шпанските медиуми првично пренесоа дека станува збор за таблета која содржи глукоза, која Меси ја користи за зголемување на мускулната енергија.

Меѓутоа, угледната Марка денеска откри нови податоци. Според најновите сознанија, напаѓачот на Барса си носел обична карамела и таа предизвика општа лавина од реакции ширум светските медиуми.

Демант на Комити: Кои сте вие на Црвено-Црната Армија да и подметнувате партиски белег?

ДЕМАНТ!

Огорчени од денешната објава на “Фокус” со наслов “Ја почнаа ли комитите кампањата за избор на нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ од своите трибини?” повикани сме веднаш и остро истата да ја демантираме во целост. 

Дали авторот и нарачателот на оваа небулозна и крајно несериозна објава знае како и колку време Комитите и сите останати навивачки групи со реноме во Европа и светот ги спремаат кореографиите? Еве ќе откриеме, макотрпно, 7 дена конкретно, и тоа би било одговорот на сите дилеми, значи 7 дена, Дали тоа ви значи нешто?

Дали авторот и нарачателите живеат со мислењето дека Комитите не чуле за ‘Пиреј’ од Петре М. Андреевски? 

Кои сте вие да го оцрнувате трудот на младите Комити кои доброволно без никаков надомест од срце, во името на промоцијата на ФК Вардар и Република Македонија во Европа спремаат спектакл, од кој корист и бенефит има Македонската држава? 

Кореографијата и навивањето ги виде цела Европа, а вашиот небулозен текст за локална краткорочна употреба ќе биде заборавен откако ќе ја отслужи целта заради која е напишан.

Кои сте вие на Црвено-Црната Армија да и подметнувате партиски белег? Што се замислувате? 

Ја замајувате јавноста со лаги и инсинуации, со сила во спортот вметнувате политички елементи каде не и им е место, и се прашуваме дали вие верувате во тоа што го пишувате?

Судејќи според тоа колку тука има било што“независно и објективно”, се прашуваме дали овој брутално понижувачки текст објавен од страна на овој “независен” медиум ја наговестува политиката која во наредниот период ќе се води кон навивачката група Комити Запад.

Вардар е нашата партија, Македонија нашата татковина!!!

Популарно