ВИДЕО: Жаре отпуштен од работа!

Најгледаното забавно шоу во Македонија „Еден на еден“ и на новата фрекфенција нуди многу забава и смеа. Овој пат на телефон го имаа и претседателот на САД, кој го отпуштои Жаре од работа, бидејќи не знае да чува тајни

Има и бетер од Шилегов: За загадениот воздух се криви ќебапите

И Босна како и Македонија мака мачи со загадениот воздух. На итната седница која се одржа вчера во БиХ како едни од главните виновници за загадениот воздух беа наведени локални ќебапчилници, а тоа предизвика хит реакции на социјалните мрежи и Интернетот.

Член на стручниот тим за загаденоста Пламенко Таис изјавил дека градот е загаден а анализаторот на воздухот е близу ќебапчилница, па можеби затоа покажува повеќе.

Оваа изјава направи урнебес на социјалните мрежи.

ВИДЕО: Џулија Робертс со огромни гради!

Холивудската ѕвезда и една од омилените актерки, Џулија Робертс (51), гостуваше во шоуто на познатата водителка Елен Деџенерис, каде што беше целосно трансформирана во најпопуларната реална ѕвезда – Ким Кардашјан!

Џулија и Елен се шегуваа во врска со бројот на следбеници на „Инстаграм“, а потоа домаќинката, која има повеќе следбеници од Робертс, дојде на идеја да ѝ „помогне“ да стане уште попопуларна аа социјалните мрежи.

Елен го ангажира својот тим за да ѝ стави огромни гради на Џулија и лелеава наметка и актерката се претвори во – бујната Ким!

Цело време Џулија со изразот на лицето покажуваше колку ѝ е непријатно, а во некои моменти и самата покажа дека знае низ што минува и во име на тоа заземаше пози кои се „ин“.

Популарно