ВИДЕО: Запознајте го новиот Струшки хип хоп артист

D Key од Струга ја презентира својата прва соло песна со видео запис. Спотот е сниман од TNT "The New Things" Production. Дики ни донесе нешто свежо и интересен хип хоп комбиниран со дабстеп звук кој е во тренд долги години. Ви препорачуваме да го слушните неговиот прв сингл насловен како "Нека Гледат".

Испратено од анонимен

ВИДЕО: Снајперист се шета низ Скопје

Вчера пристигна снимка од полицаец снимен ноќе околу 2 по полноќ во населбата Ѓорче Петров кој излегол од големата зграда спроти пазарчето во населбата. Тој е вооружен но не се знае каде бил каде заминал.

Затоа ве предупредуваме да внимавате за да не бидете затекнати од снајперистот

ВИДЕО: Што прават овие млади Македонци?

YouTube станува се популарен во Македонија, најмногу кај најмладата генрација. Се повеќе млади се обидуваат да направат YouTube кариера.

Можеби не успеваат да заработат, но веројатно се задоволни со тоа што се познати во интернет светот во Македонија.

Кристијан и Кирил се во овој „бизнис“. Младите Јутјубери освен со „влогови“ решија да се обидат и со музика. Еве како искочи тоа:

Испратено од Кирил

Популарно