ФОТО: По ова момче жените лудуваат!

Во 2008-ма година Сем Руен беше победник во третата сезона на реалното шоу „Најголемиот губитник“ каде учесниците добиваат парична награда според бројот на изгубени килограми.

Сем, кој тогаш имаше 19 години, тежеше 154 килограми кога го почна шоуто, а го заврши со 71 килограм. Сега има 29 години и работи како пожарникар и модел.

Тој во изминативе 10 години продолжи да го негува здравиот начин на живот и целосно го трансформира неговото тело. Сем вели дека е посветен на здрав живот и редовно вежбање, но додава дека темата на самодоверба во врска со неговиот изглед уште е чувствителна за него.

Неговата приказна е инспирација за многу луѓе кои се борат со вишокот килограми и прекумерна дебелина.

Неговиот совет е: „Може да си стигнат на дното, но со напорна работа и упорност, може да си го свртиш животот наопаку и да ги оствариш своите соништа.“

Колку данок плати прилепчанецот што доби 550.000 евра во кладилница

Обложувалниците „Моцарт“ информира дека ја исплатија најголемата премија во Европа како со-однос во висина на уплатено ливче и остварена добивка, додека во државниот буџет од оваа премија на име на персонален данок се слеаја околу 3,5 милиони денари или 57.000 евра.

Обложувалницата „Моцарт“ официјално соопшти дека прилепчанец со влог од 910 денари, добил околу 550.000 евра за погодени резултати на натпревари.

– Овој маестро уште на 23 и 24 јануари годинава ги уплатил ливчињата, а среќните броеви ги заокружил дури еден месец подоцна на 21 февруари. Големината на премијата првенствено се должи на добиените ’Моцарт бонуси’ кои среќниот Прилепчанец ги искористил со тоа што должината на ливчињата била одиграна во повеќе парови со што му припаднал бонус во висина од повеќе од 50% од вкупната премија за исплата. Сето ова може да се потврди со самиот факт што само од овие добитни ливчиња на среќниот Прилепчанец, државата наплати во својот буџет околу 3,5 милиони денари на име на персонален данок на приход – се вели во соопштението од „Моцарт“.

ВИДЕО: Немал пари за да си купи, па си направил куќа за само 4500 евра

Во куќичката живее околу 1 година и има сѐ што има во секој современ дом. Доколку сте заинтересирани за градење на нешто вакво, на неговиот канал (клик тука) има куп видеа со детали за секој чекор, струја од сончева енергија, изворска вода, итн.

Вечерва не планирајте ништо!

Премиерната тв-снимка од “Златната бубамара на популарноста” ќе се емитува во недела на “Kанал 5” со почеток во 19:45 часот. Завчера се одржа Бубамара во слата „Борис Трајковски“. Урнебесна приредба, смеење до солзи, гламур, забава.

Преполната сала беше местото за  хумор и сатира, емоции, малку носталгија и сето тоа спакувано онака како што може само Ранко Петровиќ да го замисли. И овој пат Сашко Коцев се надмина себеси, па на публиката точно знаеше што ѝ треба. И тоа „Сè за подобар живот“, мотото на вчерашната приредба. Коцев и компанија ја фатија на смеа – инспирацијата секогаш е политиката и политичарите во земјата.

Популарно