(ВИДЕО) Дебилниот родител заврши зад решетки заради ова жестоко видео

Дете како дете, се заинаетило и легнало на снегот, не сака да стане. Идиотот, кој не треба ни да се нарече родител, се изнервира и му покажа на кутрото мало човече колку е силен.

Казната го стигна денес: „Сопругот со секира ми ги отсече двете раце“

Денеска почна судењето на сопругот на Маргарита Грачева, кој со секира и ги отсекол двете раце.

Страшниот настан се случил во јануари 2017, кога сопругот ја одвлечкал Маргарита во шумата и со секира и ги отсекол рацете. Активистите за заштита на човековите права во Русија, денеска, кога почна судењето за сопругот на Маргарита апелираат до власта да го смени постојниот закон. Со овој закон, доколку само еднаш се случило семејно насилство и не довело до тешки телесни повреди, не се третира како семејно насилство или кривично дело.

– Ме однесе во шумата и ми ги стави рацете на трупец. Плачев и го молев да не го стори тоа. Само ме опомена да ја свртам главата и да не гледам што прави и тогаш ми ги пресече рацете. Пред тоа ми стави нож под грло и ме праша дали го изневерувам. Мислев дека полицијата е тука за да чува и заштитува. Кога го пријавив мислев дека ќе дојдат барем истиот ден, но тоа не се случи, раскажува несреќната жена.

Само по три дена откако полицијата и рекла дека не е ништо страшно, откако го пријавила дека и се заканува со нож, сопругот ја однел во шумата за да и ги отсече рацете.

На почеток на бракот „само“  ја тепал, така што мислела дека тоа е нормално однесување. Сега рацете и се на место по сериозните операции. Десната рака си ја нашла, а левата ја барала во шумата, целата скршена и распарчена. Докторите со бројни операции успеале да и ги вратат рацете на место, но има проблеми со движењето.

Дмитриј Грачев денеска беше осуден на 14 години затвор со забрана да им се приближи на нивните деца.

ФОТО: Се пофалил со фотки од љубовницата - тоа било последното што го направил

Поради овие фотографии, фудбалерот на бразилскиот прволигаш Сао Паоло ја загуби главата. Буквално. Имено, овие фотографии кои тој преку WhatsUp им ги испратил на своите пријатели се последното нешто што тој го направил во својот живот. Утрото, неговото тело било најдено во грмушки покрај патот со отсечена глава и гениталии.

За убиството сам во полиција се пријавил сопругот на жената со која фудбалерот бил во кревет последната ноќ. 

Имено, станува збор за 38 годишен бизнисмен кој во полицијата сам признал дека го убил 24 годишниот фудбалер во момент на афект, откако како што изјавил го затекнал како ја силува неговата сопруга Кристина.

„Овде можам да спијам. Има неколку жени кои спијат низ целата куќа. Јас сум со мајката на девојката која слави роденден. А и тато е тука“, напишал фудбалерот во пораката која му ја испратил на својот пријател

Полицијата верува дека убиството се случило во куќата а мртвото тело со автомобил е извадено надвор и фрлено во грмушки. Според информациите од таму, телото е обезглавено и масакрирано по смртта. Полицијата не може да потврди дали фудбалерот имал секс со сопругата на убиецот.

ВИДЕО: Мајка монструм ги масакрирала своите деца!

Ејми Хол (38), Американка од Оклахома, ги масакрирала сопствените деца на спиење, а на зачудените полицајци мирно им ги раскажала деталите од крвопролевањето.

Таа крвавиот пир го започнала околу 6 часот во четвртокот, на 1. ноември.

Ејми им рекла на полицајците дека прво влегла во собата на својот син, Кејсон Толивер (18). Момчето спиело, а мајката му пукала во глава. Кејсон починал на местото. Неговиот другар кој спиел кај него скокнал и се скрил, па така преживеал. Ејми вели дека него не сакала да го убие, туку само своите деца.

Потоа одела со ред низ куќата и влегла кај постарата ќерка (16) која исто така спиела. И на неа и пукала во глава. Девојчето преживеало, но е во критична состојба. Лекарите се борат за нејзиниот живот, веќе трети ден и не се сигурни дали ќе се спаси.

Потоа се свртела да ја убие најмладата ќерка (14), но девојчето за среќа веќе било будно и влетало во бањата и се заклучило. Ејми вели дека нејзината ќерка плачела во бањата, а потоа и рекла „мамо, се е во ред“, мирно излегла, и се доближила и и го зела пиштолот.

Полицијата добила повик во 6.30 часот утровото и затекнала ужасно крвопролевање. Кејсон бил мртов, постарата ќерка тешко повредена, а помалата се тресела и плачела, а мајката чедоморка никаде ја немало. Седнала во автомобил, возела неколку километри и застанала.

Мајката чедоморка им рекла дека имала намера да си убие сите свои деца, а потоа да си пресуди на себе. Во тоа ја спречила помалата ќерка, која и го грабнала пиштолот. Рекла дека децата сакала да ги убие за да ги заштити од нивниот татко, кој, како што рекла бил постојано насилен кон нив.

Се покажало дека таа и мажот живееле одвоено и дека две години воделе огорчена битка околу старателствоот. Ејми минатиот месец поднела итно барање за старателство, а нејзиниот поранешен маж во 2016 година поднел тужба против неа зошто наводно била ментално нестабилна, како и поради психичко малтретирање на децата.

Ејми прелиминарно е обвинета за убиство со предомисла и два обиди за убиство.

Популарно