(ВИДЕО) Останале заробени на жичарница среде страшна бура, ветерот ги фрлал на сите страни

На интернет се појави застрашувачко видео кое настанало во Австрија во моментот додека беснеела бурата Елеонор.

На снимката се гледа како неколку луѓе останел заглавени на жичарница во австриското скијалиште Ворарлберг.

Силните ветрови одеднаш ја стопирале жичарницата, а множе да се вида ти нозе и скии како висат со отворени седишта додека силната бура беснее.

(ВИДЕО) Автомобил се заби во куќа и таа експлодираше

Пет лица се повредени кога автомобил изгубил контрола и удрил во куќа во Форт Ворт во Тексас, која потоа експлодирала.

Локалната полиција објави снимка од моментот на експлозијата, до која дошло поради тоа што автомобилот удрил во цевка со гас.

Три лица во куќата се повредени, една од нив е критично, но се очекува брзо да се опорави.

Возачот е уапсен и обвинет за непоседување на возачка дозвола.

(ВИДЕО) Ги преземале работите во свои раце: Силувач фрлен во кафез со крокодили

Жителите на мексикански Оахака ги преземале работите во свои раце откако еден човек обвинет за силување го фрлиле во кафез со крокодили.

Како што пренесуваат мексиканските медиуми, човекот познат по името Хасинто најпрвин бил претепан од бесната толпа. Тој бил обвинет дека силувал една девојка, а нападнал уште две. Кога една од нив пружила отпор, тој толку ја претепал што за малку ќе го загубела животот.

Полицијата го одвела во полициската станица, но групата од околу 50 бесни граѓани упаднала во станицата, го грабнала човекот и го одвеле во околниот парк, по што започнале да го тепаат.

Потоа тие го фрлиле во еден кафез каде што наводно имало и два крокодили. Полицајците повикале засилување и успеале некако да се справат со бесната толпа и да го спасат силувачот кој што со тешки телесни повреди итно бил пренесен во болница.

Мексиканските медиуми пренесуваат дека тамошната полиција добила наредба да распореди сили околу болницата со цел да спречат толпата да упадне и да го линчува.

Љубовницата му почина во текот на орален секс

Жена починала откако пластичен хирург посипал врз својот пенис кокаин пред таа да почне со оралниот секс.

Естетскиот хирург доктор Андреас Најдербичлер (42) е обвинет за смртта на жената која почина во февруари.

Имено, 38, годишната е итно профрлена во болница од неговиот стан во Халберштат, после оралниот секс на кој и двајцата се согласиле.

Меѓутоа жената трагично починала, а докторот е обвинет за нанесување на телесни повреди кои довеле до смрт.

Освен тоа, го испитувале уште и за три други случаи во кои на жените во текот на секс скришум им давал супстанции и тоа по запознавањето онлајн. Ниту една од тие жени нимала сериозни негативни последици.

„Сите сослушани жени потврдија дека после сексот со него имале чувство на мачнина, рече главниот обвинител Хал Рогенбрук, со напомена дека докторот е сместен на одделение за зависници од наркотици.

Популарно