Изберете карта и дознајте ја иднината

Луѓето од секогаш ги интересирало што носи идноната, па се обидувале да најдат начини да ја предвидат. Пред вас има 4 карти со убави жени . Зад секоја од нив лежи нешто интересно за вашата иднина. Изберете карта и видете што ве чека, барем за забава.

1. Те очекуваат љубовни авантури.

Сосема брзо во вашиот живот ќе се појави романса. Ако веќе имате близок близу вас, уверете се дека ќе уживате во неговата грижа и внимание. Нов романтичен период ќе започне во вашата врска. Невенчаните долго нема да бидат осамени, бидејќи љубовта наскоро ќе се појави во нивните животи. Бидете отворени за светот.

2. Море на бои.

Тагата ќе исчезне од твојот живот. Ќе имате одлична можност да започнете нешто ново, интересно и непознато за вас досега. Ќе најдете работи што дури и не знаете дека постоеле. Не плашете се да експериментирате – ќе успеете!

3. Вашиот живот ќе биде мирен и стабилен.

Сите ваши прашања и проблеми ќе бидат решени на најнеочекуван начин. Стравувањата и лошите чувства, кои долго време се дел од животот, исто така ќе бидат елиминирани. Вие конечно ќе можете да се опуштите и да уживате во животот.

Бидејќи овој мирен период ќе трае доволно долго, ќе можете да соберете сила за нови предизвици и искуства.

4. Обрни внимание на себе.

Доколку досега, поради некоја причина, не сте обрнале внимание на себе како изглед, здравје, работа, тоа ќе се промени. Сјајот ве очекува во сите сфери од вашиот живот. Љубителите ќе бидат горди на вас, а другите ќе ви се восхитуваат. Периодот е соодветен за создавање на нови и вредни контакти.

Исповед на една девојка: Како станав скапа проститутка во Скопје?

Убава сте и обично студентка во Скопје. Важен е влезот во високото друштво. Важно е најмногу кој е вашиот промотор-контакт во тоа друштво. Доколку сте многу убави пробајте да влезете во естрадата и ќе завршите во креветите на познатите и богати политичари и бизнисмени. Рецептот е прост.

sponzorusite-vo-skopje-1

Обично девојките без добар контакт и промотор, кои се сместени по студентските домови завршуваат со улична проституција на 100 метри од домовите и кај Злате како најексклузивен посетен локал. Најмногу ги има околу Пелагонија и Континентал. Тоа се центрите на најниската и најрасипаната проституција.

Доколку имате познат во високите естрадни кругови или модни агенции, само сте на чекор да станете позната и скапа проститутка. Тоа зависи од вашиот памет и едуцираност, но и снаодливост. Никој не сака чускии и провинцијалки во елитниот свет.

Сакаат убави, негувани, едуцирани од средна, но и горна класа на општеството.

г

Добра скапа риба нема разголени делови на тело на социјална мрежа, но правилото е да има фотка со костум за капење, и толку. Тоа го бара високата клиентела.

Мојот влез во тие кругови беше едноставен. Пратеник од една помала партија, познат тип, барал секс со две. Моја другарка од Неготино побара помош од мене, бидејќи беше сама, а и имаше скромно искуство. Беше модел од реклама на Скопско, но секогаш слаба со финансии, бидејќи со сестра наркоман, парите лесно заминуваат од дома.

Понудата беше, доколку сме две и убави ќе даде 100.000 денари за само една ноќ.

Ме молеше три дена и убедуваше дека се ќе е биде ок. Мене ми здосадија рекламите и мојот фраер, безнадежен стоматолог и алкохоличар, решив да пробам.

Пратеникот беше луд, буквално луд. Од секс скоро ништо. Обожаваше да ги лиже прстите на нозете. Сексуално извртен, а со сексот - чиста импотенција.

После 4 саати лижење и лигавење на прстите на ногата заработивме 100.000 денари. Ова го повторивме неколку пати до парламентарните избори кога тој не успеа да влезе во парламентот.

Потоа се изгуби во најефтина проституција, а неодамна дознав дека се смирил и се посветил на семејството.

Билетот за високото друштво го имавме, ги запознавме сите главни фаци од телевизии со истото темпо, неколку пејачки и многу врски по хотелите, а посебно најскапите Холидеј ин и Александар Палас, потоа неколку бизнисмени блиски на телевизијата и маркетингот на една пивара.

Приказната со првата средба заврши со конто од 7000 евра само за мене и без сексуален контакт, но добро излижани ножни прсти. И најважно контактот со македонски пејач. Тој беше остварен на еден прием на Австралискиот амбасадор во хотелот Холидеј Ин.

Станавме многу блиски, доволно да не бара да учествуваме на сите забави...

Извор: ohridsky.com

Јас ПРОВИНЦИЈАЛКАТА дојдов да крадам во Скопје

За многумина темата Скопје - провинција е секогаш интересна. Меѓу нив е и Александра Трнковска, девојка која се преселила во Скопје и во својот текст раскажува за животот во главниот град.

Нејзиниот текст насловен како „Јас ПРОВИНЦИЈАЛКАТА дојдов да крадам во Скопје“ беше проследен со низа критики од страна на корисниците на социјалните мрежи, кои препознаа навреди во нејзиниот ироничен текст.

Скопјани коментираат дека она што таа го кажува е бесмислено. Ја обвинуваат дека дури е и безобразна и порачуваат дека ако навистина вака се чувствува, не гледаат причина зошто уште е тука. Дел од коментарите се навистина одраз на револтот кој овој текст го разбуди кај нив.

Целиот нејзин текст, објавен на порталот Трибина, ви го пренесуваме во продолжение.

Јас „ПРОВИНЦИЈАЛКАТА“ дојдов во најголемата, најмодернизираната провинција СКОПЈЕ. Со точно претходнопоставени цели, цели точно скоцкани во главата со намера за одење се по строг редослед и без пропуштање на ниту еден план или детал.

Јас мили мои скопјанки дојдов да „КРАДАМ“. Најпрво кога се симнав од автобус почнав да вдишувам од вашиот „префинет“ воздух, почнав да ги трошам моите провинцијалски пари во вашето Скопје, и во тоа бев подобра од сите вас староседелки Скопјанки со баба од Богданци, Муртино, Кривогаштани… Јас милички не дремев од 12 до 00 часот со чаша вода и еспресо во еден кафич. Во дискотеките си плаќав влезница, не „искачав“ флертувајќи, намигнувајќи на се живо наоколу, пикајќи се во секакви друштва за на крај сметката да биде подмирена и најимпресивно е тоа што ваквите ноќи ги вреднувавте во „тотално незаборавни луди“ … Јас драги скопјанки не паѓав на волшебните реченици може Фб или Инста да се најдеме „Фри стајал“да се забавуваме, имаме ВИП маса и може ли без влезници да средиме некако… За разлика од вашата култура мојата некултура беше поинаква……

Ама јас ПРОВИНЦИЈАЛКАТА дојдов да КРАДАМ! Ви ја украдов работата во време кога сум студентка. За тоа што вие госпоѓици сте толку на крената нога и кренат нос бидејќи било срамота да бидете видени во слаткарница, пекара, да работите во кафичи како келнерки а навечер да се вбројувате во првите„дами“. Да милички вие сте првите дами ама од назад гледајќи и броејќи. Па така вашите родители мораат да живеат на кредити за да ви го обезбедат студирањето, а за личните задоволства сте толку креативи и способни што фраерите ги бирате по нивните автомобили и ги гледате како банкомати, ЈАС, ПРОВИНЦИЈАЛКАТА, ви го украде и презема скопјанчето, И ЗОШТО?! Е баш за тоа што НЕ ме интересираше дали и каков автомобил вози ,колку му е длабок џебот кои му се родители/другари. МИ БЕШЕ МАЛКУ НЕ СЕ ЗАСИТИВ и почнав да КРАДАМ и на културно и интелектуално ниво .Одев по интервјуа за работа независно дали е од областа што ја студирам, собирав искуство, воспоставував контакти, наидов на различни ситуаци и искуства во овој модерен век, се изнаслушав на секакви предлози, наидував на ситуации што само во филм можат да се случат. Анализирав, проучував бев достојна, имав морал, граници, критериуми, го почитував она „провинциалското“, традиционалното, заостанатото од дамнешни времиња каде што се ценеше поговорката „чист образ создава капитал“.

ЈАС ПРОВИНЦИЈАЛКАТА, со диjалектот, со провинцијалските манири, со заостанатата култура ДОЈДОВ точно со целта ЧЕСНО ДА КРАДАМ! А вие ЧИСТИ СКОПЈАНКИ со баби и дедовци од Косел, Кравари, Долно Дупени, Росоман, Оморани, Пеклани, Буково… преземете ги нештата во свои раце, и почнете да гледате во поширок хоризонт, бирајте го потешкиот пат до задоволствата, почнете да ги правите нештата како вистински дами, научете се и вие да се цените а не да ставаат цена на ВАС.

Конечно систем што ја победува кладилницата

Маж од Бања Лука успеал во нешто во кое никој не успеал.

Имено, тој на оригинален начин ја победил обложувалницата, а сега го раскажал и своето искуство.

Тој е семеен човек, вработен, има станбен креди, автомобил и родители на село.

„Себеси се сметав за умерен играч. Еднаш неделно играв 3-4 тикети, на вложени 5 марки погодував сто. Просечната квота ми е со самото тоа повеќ од 20. Да се разереме, уживав во играта, исчекував гол или промена на релузтатите на телетекс. И сега уживам во тоа, но што би рекла мојата баба, „во својот грош“ - вели тој.

Ситемот е едноставен, но функционира. Човекот отворил своја домашна обложувалница. Се обложува исто толку како и порано, само ги заменил улогите.

Станал сопственик на обложувалница во која има само еден активен игра - себе.

Ќе одигра тикет според обложувачките квотина лист хартија, а парите наменети за обложување наместо во обложувалница ги става во каса.

Доколку не погоди вложените пари остануваат во неговата каса. Доколку погоди добива еден тикет од 120 марки кои ѝ ги исплаќа на истата таа каса во која става уплата од свои листови. Во касата првиот месец имало 150 марки.

Се држи до основното коцарско правило, многу повеќе да изгуби отколку да добие.

Популарно