Се зборуваше дека не и е верен – ова е сопругата на Горан Бреговиќ со која е во брак 25 години

Веќе 25 години музичарот Горан Бреговиќ е во брак со сопругата Џенана Судуџук. Со години се зборуваше дека имал разни афери, кои скоро биле јавни.

Но сите тие приказни неговата сопруга стоечки ги издржа. Му подари три деца, ќерките Ема, Лула и Уна. На наводните приказни за неверства Бреговиќ не се осврнува, но и тоа како ја фали својата поубава половина.

-Треба да се жените. Морате да имате некој во животот за да направите рамнотежа, за животот да не ви превагне на една страна. Бракот и семејството служат за тоа. Да постои некоја гравитација, а тоа посебно важи за занимање како моето – признава Бреговиќ.

Кога станува збор за убавината на неговата сопруга, таа е неоспорна. Џенана пак низ смеа вели поинаку.

-Ма каква убавица. Јас сум старица. Но можете да ме прашате како се чувствувам како мајка чија ќерка е уметничка- вели сопругата на Бреговиќ.

ФОТО: Мустафа Сандал каков што сеуште не сте го виделе

Сопругот на популарната пеачка Емина Јаховиќ во центар на внимание на светските медиуми.

Популарниот турски музичар Мустафа Сандал на домашната јавност е познат поради разводот со пеачката Емина Јаховиќ, со која има два сина, Јемен и Јавуз.

Тие неодамна ставали точка на својот долгогодишен брак, но сепак останале во добри пријателски односи поради синовите.

 

Çifte güneşli gezegen kalbim:)

A post shared by Mustafa Sandal Official (@mustafasandal24) on

Сега Мустафа предизвика големо внимание на социјалните мрежи, особено меѓу припадничките на понежниот пол, објавувајќи жешки фотки од летување.

Многумина можат да му позавидат на совршената градба на телото. Мустафа има 48 години и доста вложува во својот изглед.

 

Şimdiden iyi hafta sonları canlar💫

A post shared by Mustafa Sandal Official (@mustafasandal24) on

ФОТО: Неда Украден во бикини го прослави својот 68. роденден

Неда Украден популарната југословенска пејачка вчера наполни 68 години. Иако ја „гази“ седмата деценија од животот, таа се’ уште важи за една од најнегуваните и најодржаните дами на јавната сцена.

Затоа и не се воздржува од објавување фтографии на кои позира во костим за капење, притоа, без да ги разубавува со помош на алатките на Фотошоп, каков што е примерот на нејзините многубројни помлади колешки.

По повод роденденот, Неда се огласи на социјалните мрежи, јасно ставајќи им до знаење на своите следбеници чија честитка најмногу ја израдувала:

Мојата прва и најдрага честитка. Фала му на Господ за среќниот и исполнет живот – денес го славам мојот роденден! Ви благодарам на сите за прекрасните желби! Ве сака вашата Неда.“

ФОТО: Сани со емотивна порака го честита роденденот на ќерката

Постарата ќерка на фолк пејачката Сања Сани Гроздановска, Викторија  денес слави роденден, а по тој повод нејзината мајка се огласи на социјалните мрежи и напиша емотивна порака.

– Мојата поддршка, мојата другарка, мојата среќа, мојата душа и срце….моето сè. Мојот свет денес полни 9 години. Среќен роденден кукло мајкина, да си жива и здрава!, напиша Сани во описот на фотографија која ја објави на својот Фејсбук.

Инаку, претходната година во ноември месец, Сани се оствари во улога на мајка по втор пат, а Викторија ја доби сестричката Ева.

Популарно