Ја силувал девојката додека умирала: Праќал фотографии од нејзиното модро полуголо тело со текст - "Ха, ха, се предозира!"

Брајан Валера, 19-годишно момче од Вашингтон, силувал мртва девојка која се предозирала на една забава во приколка, а потоа ги праќал полуголите фотографии од нејзиното веќе помодрено тело на своите пријатели.

Тој е обвинет за убиство и силување на 18-годишна Алиша Ночејде, со која заедно консумирал различни дроги на 3. јануари, во текот на забавата во приколката во која живеел со уште еден пријател. 

Како што рекол, Алиша преку нос консумирала средство против болки и масло од марихуана пред да се онесвести во неговата соба.

Наместо да повика помош, Брајан на нејзините пријатели им пратил нејзини полуголи фотографии на кои е без свест, со порака: "Ха, ха мислам дека е предозирана, уште диши". Како што рекол, бил премногу изморен да ја однесе во итна помош.

Наредниот ден, кога несреќата девојка веќе била очигледно мртва, со помош на нејзиниот прст го отклучил телефонот и поставил неколку нејзини фотографии социјалните мрежи, за да изгледа дека побегнала од дома.

Најлошо е што потоа им се фалел на колегите од работа дека девојката умрела за време на сексот со него. На еден од колегите дури и му кажал дека не знаел дали Алиша била жива кога имал секс со неа.

Брајан бил уапсен во текот на претресот на неговата приколка, кога нејзиното тело било најдено во пластична кутија. Како што им рекол на инспекторите, планирал да ја закопа.

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Смртоносен пад: Акробат загина изведувајќи точка во циркус

Акробат на светскиот познат циркус Цикл де солеј почина во саботата навечер по падот во текот на изведување на претстава во Тампа на Флорида.

Акробатот Јан Арну падна додека изведуваше точна на висечка лента. Тој веднаш е префрлен во болница, каде по неколку часа борба на лекарите за неговиот живот, несреќното момче им подлегна на повредите.

„Големото семејство на Циркл де солеј е во шок“, нагласи претседателот на оваа трупа Даниел Ламар.

Вознемирувачко ВИДЕО: Насилство кое ја згрози планетата - познат спортист на скали брутално ја претепа својата девојка со клоци и тупаници

Бејзбол играчот Данри Васкез доби отказ во клубот откако се појави снимката на која се гледа како брутално ја претепа својата девојка.

Спортистот од Венецуела е уапсен откако безбедносните камери во зградата го снимија екстремно насилното однесување на Васкез.

-Немавме избор, моравме да го отпуштиме! Никој во клубот, вклучувајќи ме и мене, не може да толерира вакво однесување, рече менаџерот на Ланкестер, клубот во кој настапува насилникот.

Полицијата дошла до насилникот два дена по инцидентот, меѓутоа обвинувањата се отфрлени зошто тој платил парична казна и ќе оди на групно советување кое му е пропишано со закон.

-Да, го видовме видеото. Секој пат кога маж ќе повреди жена, тоа е ужасно. Се надевам дека тоа повеќе нема да се случи. Се надевам дека Васкез повеќе нема никого да повреди, рече обвинителот Марк Гонзалес кој го водеше случајот.

Малку фалело од ништо, да го изгубат синот

Една мајка од Австралија, која го води блогот „Finlee and Me“, објавила рендгенска снимка од својот син како би им испратила на луѓето важна порака.

– Знаете ли што се гледа на оваа снимка? Зрно грозје! Се заглавило денес во дишниот канал на мојот петгодишен син, напишала Енџела Хандерсон.

– Мораше да оди на операција за да му го отстранат зрното. Имаше многу среќа што дел од дишниот канал бил отворен, инаку можеше да заврши лошо, додала таа.

Енџела ги замолила родителите да бидат исклучително внимателни при давање храна на нивните деца.

– Ако се двоумите, едноставно пресечете го зрното грозје, шери доматот или слично, истакнала таа.

Популарно