(ФОТО) Ѓулсерен ги изненади фановите колку е здебелена

Познатата турска актерка Нургул Јесличај освен актерските ангажмани, своето секојдневие го поминува во салонот за венчаници кој се наоѓа во Истанбул и е во нејзина сопственост.

Откако го прекина снимањето на „Парампарче“  поради несогласувањата со колегата Еркан Петекаја, таа се посвети на нови актерски ангажмани, но и на бизнисот со венчаниците.

Јесличај е активен корисник на социјалните мрежи, а деновиве објави фотографија на која се забележува драстична промена на нејзиното лице.

Изгледа дека убавата актерка ги покачила килограмите, а на тоа веднаш и забележаа следбениците, па дури направија и споредба од тоа како изгледаше претходно, а како сега.

Веројатно и вие ја забележувате разликата, но дали витка или пополнета, Нургул едноставно блеска со својата убавина.

ФОТО: Бурак Озчивит и Фахрие Евчен ќе станат родители

Најубавиот пар во Турција долго време сакал да има бебе, а пред неколку дена лекарите ѝ потврдиле на Фахрие дека е бремена.

Бурак Озчивит и Фахрие Евчен се во брак повеќе од една година, а својата љубов ја негуваат веќе цели 4 години.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on

Изгледа дека дошло време за потомство.

Имено, турските медиуми бомбастично пишуваат дека овој пар го очекува своето прво дете. Фахрие наводно е бремена веќе два месеца, а парот досега тоа го држел во строга тајност.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

❤️

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on

Наводно детето долго го очекувале, а пред неколку денови добиле и потврда од лекар дека е бремена, пишуваат тамошните медиуми, кои ја објавиле оваа вест. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🦋🦋🦋

A post shared by Fahriye Evcen Özçivit (@evcenf) on

 

Најубавата југословенска актерка починала од предозираност во тешка сиромаштија

Пред точно десет години речиси сите медиуми во регионот пишуваа за смртта на Соња Савиќ. Легендарната југословенска актерка починала доцна навечер на 23-ти септември 2008 година, во 47-мата година, од предозираност од хероин.

Иконата на осумдесеттите починала во Белград, а соседите кои повикале Итна помош наводно тврделе дека во станот немало мебел освен еден душек на кој актерката спиела. Наводно, околу неа пронашле куп искористени шприцеви, а приказната за зависноста на Савиќ започнала кон почетокот на деведесеттите.

Таа започнала професионално да се занимава со актерство уште на 16 години, а веќе на 21-на година дипломирала на Факултетот за драмски уметности во Белград. Кон почетокот на осумдесеттите дошле нејзините "пет минути", а во период од две и пол години таа снимила пет филмови кои оставиле огромен печат во југословенската кинематографија.

Лицето и погледот на Соња Савиќ биле незаборавни за сите кои ја гледале во живо на телевизија и на филмското платно, а набрзо ја добила титулата за најубава југословенска актерка.

Сцените во филмот "Una" кој настанал по романот на Момо Капор се незаборавни. Филмот зборува за љубовта помеѓу професорот Мишел Бабиќ и неговата студентка Уна Војдовиќ,а сцената од голата Савиќ која јаде цреши на балконот и го заведува професорот во текот на интервјуто на многумина им е врежана во сеќавањето.

Освен во "Una", Соња се појавила во култни југословенски филмови, а во текот на својата кариера заиграла во вкупно 50 филмови од југословенска, словенска и српска продукција.

По распаѓањето на Југославија, изчезнала и Соња Савиќ. Кон почетокот на деведесеттите, таа гласно се противела на војната, а недолго потоа се преселила во Словенија со цел да продолжи со кариерата. Кон крајот на деведесеттите таа се вратила во Србија, но до смртта останала на самата маргина на тамошната актерска сцена. Наводно, режисерите одбивале да ја ангажираат во филмови поради нејзината зависност од дрога, а една од последните улоги ја одиграла во серијата "Ќе се вратат штрковите".

Во едно од последните интервјуа која Соња го дала, изјавила дека нејзиниот идеал е кратка и весела смрт бидејќи животот ја изгубил секоја смисла бидејќи не основала семејство и не ја продолжила својата лоза.

Таа е закопана во родното село на својот татко, а на нејзиниот погреб не се појавил ниту еден од нејзините колеги.

ВИДЕО: Актерката и удри шамар на жена од публиката

Познатата руска актерка Евелина Бледанс физички нападна жена од публиката, откако на несоодветен начин го спомна нејзинот син кој има Дунов синдром.

Четириесетидеветгодишната актерка која го очекува своето трето дете, гостуваше во емисијата „Во живо“ и зборуваше за бременоста во постари години, а една жена во публиката и рече дека го загрозува зравјето на нејзиното неродено дете, бидејќи во тие години е опасно да се раѓа.

„Што ти е? Сакаш да родиш уште едно болно дете? Сакаш да имаш уште едно дете со Даунов синдром? На никој не му се потребни такви деца, ни тебе, ни на општеството“, рече Елена Лебедева, жената од публиката.

Актерката по оваа изјава, мирно стана, тргна кон неа и и удри шамар пред камерите.

„Ќе те искршам. Тоа е мое дете. За мене можеш да зборуваш што сакаш, но остави ги на мира моите деца“, рече актерката.

Популарно