Маж нашол фотографија од сопругата сликана 11 години пред да се венчаат, се шокирал кога видел што има на неа

Брачна двојка вели дека нивната врска бикла „запишана во ѕвездите“, откако мажот се видел себеси на една нејзина фотографија од пред 18 години, кога не се ни познавале. Је, кој денес има 35 години, и Ксуе 2000 година со своите семејста го посетиле градот Кингдао во источна Кина. Денеска се 10 години во брак, а во тоа време биле тинејџери и не се познавале.

Фотографијата ја покажува младата Ксуе во бел фустан, додека во позадина е момчето кое подоцна ќе и стане сопруг. Је вели дека веднаш се препознал на фотографијата, зошто и тој има своја која направена истиот ден, на истото место.

-Кога ја видов фотографијата, бев изненаден и ме полазаа морници по телото. Тоа беше мојата поза за сликање, рече тој за „Сина Њуз“ и додаде дека и самиот се сликал и ја објавил фотографијата на социјалните мрежи, во истата поза, само од друг агол.

Је, кој денес е татко на близначки, рече дека биле кај бабата кога ги гледал старите фотографии од својата сопруга за да види на кого повеќе му личат децата. Тогаш се здогледал себеси во аголот на фотографијата и извикал дека тоа е тој.

-Знаев дека и мојата сопруга била во Кунгдау на одмор, но останавме на тоа зошто тогаш не се познававме, рече објаснувајќи дека го полазале морници.

Двојакта која се запознала во 2011 година и стапила во брак година дена подоцна, вели дека и двајцата биле изненадени, но и среќна, верувајќи дека нивната врска е судбина.

-Мојата сопруга вели дека не знам да бидам романичен. Ќе и покажам јас романтика, рече Је кој фотографиите ги објави на социјалните мрежи и станаа вирални.

-Се чини дека Кунгдао е навистина еден од посебните градови за нас, рече тој. - Кога ќе ни пораснат децата повторно ќе одиме таму и ќе се фотографираме сите, заклучи тој.

ФОТО: Приказната на Наталија - девојката која продаваше на пазарче, а денеска е милијардерка

Наталија Водијанова била продавачка во Русија, на која животот и се претворил во бајка.

Таа живеела во многу сиромашен крај со сиромашно семејство, својата мајка, две сестри од кои едната болна, а таткото ги напуштил како деца.

На 15. години додека продавала на пазарче, ја забележал моден агент.

Таа веќе до 17 години чекорела на светската сцена и заработувала вртоглава сума пари.

Таа се омажи за милијардер со кој има три деца.

„За не дај Боже“

Животот не е само стремеж кон среќата, животот е убав со сите негови составни делови. Со среќата, тагата, добрите и лошите искуства. Затоа што животот е сè она од што се состои. Нема целост во една половина. Сите случувања во животот претставуваат благослов доколку се сфатат свесно и правилно. Впрочем нема зло без добро и добро без зло. Тие постојат за да се сфати суштината  на било која вредност.

Во моментите на тага и болка, ни треба доплнителна сила или помош.  „За не дај Боже“ вели народот, а токму таа народна мудрост  е најдобро отсликана во мотото на „Каменорезец Жди“.

Станува збор за фамилијарна компанија чија основна дејност е: изработка и гравирање на букви на камен, стакло и дрво, како и изработка на гранитни и порцелански слики и целосна подготовка и поставување на надгробни споменици.

 - Вредности врз кои се темели нашето работење се воспоставување одржливи односи со клиентите, базирани на искреност и чесност, како и постојано усовршување и унапредување на работењето, се со цел да се излезе во пресрет на потребите на клиентите, пишува на нивниот ВЕБ САЈТ

Иако, професијата на оваа компанија е навистина отсликана во мотото „За не дај Боже“, станува збор големи професионалци кои ги ценат фамилијарните вредности и маката на клиентите. 

Сите услуги кои ги нудат и контакт телефони можете да ги погледнете ТУКА

„За не дај Боже“

 

ВИДЕО: Наишле на питон со надуван стомак - кога откриле што изел, не можеле да поверуваат

Во еден резерват во Јужна Африка забележана е неверојатна глетка. Работниците во резерватот пронашле питон со огромен, потечен стомак.

Змија веќе била мртва, но работниците сакале да знаат што е причината за тоа.

Она што го откриле и тоа како ги шокирало… Змијата буквално земала преголем залак.

Имено, таа во себе 13 килограми тешко бодликаво прасе.

Погледнете го видеото:

Популарно