Нов кошмар и приреди сопругот на Наташа - лихвари ја бркаат пејачката

Како што дознава Ало, првата сериозна караница меѓу поп ѕвездата Наташа Беквалац и нејзиниот сопруг Лука Лазукиќ се случила кога се дознало дека тој должи сериозна сума на пари. Како што се дознава, ИТ експертот Лука должи 50.000 евра на  луѓе кои повеќе не сакале да ги чекаат парите, па секојдневно го притискале.

Бидејќи тој не ги враќал парите, повиците почнале да пристигнуваат и на адресата на Наташа.

-На големо се зборуваше и пишуваше за тоа, сега само ескалираше. Тој должи големи пари на некои луѓе. Наташа почнала да добива повици од сите страни со кои и барале од неа да ги врати парите кои ги должи нејзиниот сопруг. Кога тоа го слушнала таа била шокирана. Не верувала што ја снашло, бидејќи на неа тоа и се нема случено досега-  открива изворот и додава дека тогаш дошло до првата расправија меѓу сопружниците.

Наташа сакала да разговара со Лука за се, меѓутоа тој одбивал да зборува за тоа и малку пред Велигден, се скарале. Лука го напуштил станот и отишол кај родителите на неколку дена, по што Наташа и тој ги средиле односите – рекол извор близок на Лука.

Само што помислила дека се е во ред, се случи последниот инцидент во нејзиниот стан, кога Наташа била претепана, а преку тоа не сакала да помине.

Лазукиќ вчера испратил свој пријател по моторот кој му бил оставен таму, додека денеска на Дедиње исто така отишол пријател на Лука кој од станот на Наташа ги однел неговите работи.

Северина се огласи по шпекулациите дека се разведува

Српските медиуми деновиве пренесуваа дека Северина Којиќ и Игор Којиќ се разведуваат, а како причина беше наведена водителката Јована Јоксимовиќ.

Наводно Драган Којиќ Кеба ги поканил Јована и Жељко Јоскимовиќ на слава, а кога за тоа дознала Северина наводно си ги спакувала куферите и си заминала.

Јована не сакаше да ги коментира овие написи, истакнувајќи дека се глупости.

Од друга страна, Северина на својот „Инстаграм“ објави постара фотографија на која е заедно со Игор  од патувањето на Занзибар и на тој начин ги демантираше вестите за разводот.

За потсетување, пред некое време Северина исто така беше во центарот на внимането поради своите експлицитинит фотографии.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hakuna Matata💋#tb #zanzibar #tanzania #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

Северина по втор пат се разведува

Игор Којиќ, по последната жестока кавга со Северина, заради која, наводно тие се разведуваат, повеќе нема да се врати во Загреб.

Како што тврдат добро упатените, неодамна тој се поздравил со некои од неговите пријатели и им го најавил своето враќање во Белград, неговиот роден град, кој го напушти пред три години, кога се омажи за хрватска поп ѕвезда.

“Игор и Севе веќе извесно време не функционираат баш најдобро. Славата на татко му, пејачот Драган Којиќ Кеба беше моментот кога ја прекинаа нивната врска, а кулминацијата се случила кога пејачката не се појави на концертот на таткото на нејзиниот сопруг. Тој ден таа и Игор повторно се скараа, па таа се врати на половина пат од Загреб до Белград дома.

Игор е многу лут и одлучи да остане во Белград, каде се слушнал со некои од неговите пријатели и им рекол да не се враќа повеќе во Хрватска“ – вели извор за српски Ало.

Да потсетиме, Северина имаше судско рочиште со Милан Поповиќ – таткото на нејзиното синче  во Загреб, на 4 декември, токму на денот на концертот на Кеба во Белград. Иако таа  не отишла на судење, туку тргнала за Белград, по новата расправија со Игор која случиле во текот на патувањето по телефон, Северина само го свртела автомобилот и се вратила во Хрватска и така го извиси свекорот Кеба.

Никој од нив  двајцата, ниту Северини ниту Игор  се’ уште не се огласиле во јавноста, како и Кеба, кој по одличниот концерт во Белград, отпатува на настапи во Бугарија.

ФОТО: Погледнете како сега изгледа првата жена на Жељко Јоксимовиќ?

Мина Јоксимовиќ е ќерка од првиот брак на еден од најпопуларните пејачи во регионот,  Жељко Јоксимовиќ.

Таа наследила извонреден талент за музика од нејзиниот татко, кој допрва треба да го потврди и докаже, иако за тоа има се’ уште време.

Мина често објавува фотографии со татко и,  а ретко кога објавува понекоја фотографија и со својата мајка Весна, првата сопруга на Јоксимовиќ.

Бидејќи нејзината мајка не сака да биде експонирана во медиумите, Мина ретко ги постира заедничките фотографии со мама Весна.

Така, на Инстаграм профилот на Мина, може да се најдат  само едвај една – две фотографии на нејзината мајка. Ова е една од ретките, која ако подобро ја загледате и проанализирате, можеби и ќе излезе точно она што го има во насловот на една од песните на Јоксимовиќ: „Има нешто у том што ме нечеш“? 

И веројатно има…  Зашто според цртите, како типови на жени, бившата – Весна и сегашната – Јована, можат да се сместат во ист тип! Впрочем, погледнете ги двете подобро и ќе забележите дека на пејачот – тој му е вкусот… за жени!

Популарно