(ВИДЕО) ГО ПРЕКИНАЛЕ ПРЕНОСОТ: Во оваа земја настапот на Албанија на Евровизија бил забранет, причината шокира

Настапот на Албанја за Песна на Евровизија бил забранет во една од земјите, а причината ќе ве шокира. Имено, покрај земјите учесници, многу држави низ светот го емитуваат преносот на Евроизија, иако не се натпреваруваат, па така и Кина веќе со години го емитува познатото европско музичко натпреварување.

Бидејќи Кина има одредени правила за емитување на телевизиска програма, настапот на Албанија во потполност е отстранет од емитување бидејќи кај нив не е дозволено промовирање на тетоважи на ТВ, па одлучиле да го прескокнат нивниот настап, но и настапот на Ирска, поради геј парот кој настапува оваа година за нив.

Двете држави се пласираа во финалето, а во текот на прогласувањето на финалистите, публиката од Кина имала можност да ги види претставниците на Ирска, но не и на Албанија.

ВИДЕО: Кончита стана МАЖ!

Евровизиската ѕвезда Кончиња Вурст изгледа комплетно поинаку од тоа што ја паметиме.

Гламурозните фустани ги замени со тренерки, а драматичната шминка е сведена на минимум, додека косата и брадата од црни – станаа руси.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Conchita WURST (@conchitawurst) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Conchita WURST (@conchitawurst) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Conchita WURST (@conchitawurst) on

 

ФОТО: Синот свири со него, а вака изгледа ќерката на Влатко Стефановски

Влатко Стефановски е активен на социјалните мрежи каде често знае да објави фотографии со синот и ќерката.

Неговиот син растура на тапани како што можевме да видиме на БубаМара, каде настапи со татка си, а неговата ќерка Ана изгледа вака:

ФОТО: Сања Барбика ја покажа својата сестра

Сања Цинцева Македонската фолк пејачка, позната како Сања Барбика отиде во посета на својата сестра во Германија.

Моментите од заедничкото уживање пејачката ги сподели на Инстаграм со своите фанови.

Без шминка во домашна атмосфера, мора да се заклучи дека двете сестри изгледаат прекрасно и неверојатно личат една на друга.

Погледнете ги 

Популарно