Северина со емотивна порака го расплака регионот

Хрватската пејачка Северина Којиќ ужива во бракот со Игор Којиќ, синот на Драган Којиќ Кеба.

Пејачката на својот Инстаграм профил често споделува фотографии од своите активности.

Овој пат таа одлучи да се потсети на своето детство, па објави фотографија со нејзината мајка. Пораката која ја напиша во описот на фотографија ќе ви натера солзи на очите.

„Беше пет месеци во кома, веднаш по породувањето со мене, но преживеа и веднаш ме научи дека може и да умре за мене и мојот брат, но дека ќе посреќна, многу посреќна ако живее за нас. Ти благодарам на се мамо“, напиша Севе.

 

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

ФОТО: Лепа Брена се пофали, фановите шокирани

Лепа Брена го посетува црногорското и хрватското приморје.

Полуларната пејачка им се пофали на фановите со својот плен кој со пријател го уловила во Јадранското море. Имено, Брена со пријателот улови огромна риба, а нејзинтие фотографии сите ги изненадија.

(ВИДЕО) Гоца Тржан: Тоше не беше скромен, како што велат другите!

Ме нервира што од него правеа еден скромен, леле како е скромен...Тоше воопшто не беше скромен. Тоше сакаше се, затоа што беше способен за се. Тоше ги сакаше жените, го сакаше животот. Скромните луѓе не можат да постигнат такви работи. Ако мислиме на скромност што беше побожен и што ги сакаше луѓето, тоа не е скромност.

Тоа е нормална работа. Тој беше едно фино нормално воспитано човече. Но, не беше скромен. Сакаше да вози добар автомобил, сакаше материјални работи, како секој нормален младич во тие години. Го сакаше животот, ми сметаше што многу луѓе од неговата смрт бедно се гребеа околу тоа, особено оние за кои знам дека имаа расправии со него, позади грб нешто...Тоа ме нервираше, па кукаа како нешто...

Гоца Тржан во интервјуто за 1тв објаснува дека албумот Божилак воопшто не се ни слушал во Србија пред Тоше Проески трагишно да почине, но наведува дека се добива поинаква конотација потоа.

Вели дека тоа бил неговиот прв серизоен албум, а не баналните песни како претходно, кои никогаш не би биле хитнови да не ги пееше токму Тоше Проески.

Популарно