Почина матурант на чија матура требало да пее Адам Лабунски

Познатиот пејач Адам Лабунски, требало да пее на матурска забава, но за жал матурантот каде каде требало да пее починал, пишува Репортер.мк. Се зборува дека, тој земал капар за настапот, но и откако дознал за смртта на матурантот, лабунски не сакал да ги врати парите на смесјтвото. На социјалните мрежи е објавена и преписка, во која Адам освен што кажува како требало да пее, ама му пропаднал настапот, се тој се заканувал на семесјтвото ако овој разговор биде објавен.

ВИДЕО+ФОТО: Првите снимкии од венчавката на Пријовиќ и синот на Брена

Српските медиуми во чекор ја следат венчавката на пејачката Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ, синот на Брена, а веќе ги објавија и првите фотографии од младенците.

Двајцата насмеани пристигнале пред црквата каде ќе го кажат судбоносното “ДА“ .

Погледнете како изгледаат:

Ќе се згрозите: Карлеуша никогаш нема да му ги прости овие зборови на Лукас со кои ја навредил нејзината болна мајка!

Пејачката Јелена Карлеуша во една утринска емисија во Србија откри дека пејачот Аца Лукас ја загубил неа како еден верен пријател од естрадата.

Јавноста се шокираше кога утрово дозна дека Карлеуша и Лукас повеќе не се пријатели и дека пејачката најави излегување од „Ѕвездите на гранд“ следната сезона.

Меѓутоа оваа изјава за некого не е толку непозната и нова со оглед на тоа дека во јавноста пред неколку дена се прошири веста дека пејачката го напуштила снимањето на „Ѕвездите на гранд“ поради прекин на пријателството со Аца Лукас.

-Се случи една тажна работа во врска со мене и Лукас, а тоа е дека дефинитивно по многу години пријателство, тој загуби многу, а тоа многу се вика еден прав пријател на естрадата како што сум јас. Преку некој работи не може да се помине, ми ја навреди болната мајка од нигде никаде- тоа не се опростува, вели Јелена.

ФОТО: Драстична промена на Анета Молика

Пејачката на македонска фолк музика, Анета Мицевска или кај народот позната како Анета Молика направи промена во својот изглед.

Препознатлива по својата светла коса, пејачката се одлучи за затемнување. Откако објави фотографија на својот Инстаграм профил од својот нов стил и изглед, веднаш почнаа да се редат пофалби. Погледнете:

Популарно