Милиони, куќа во Србија и вртоглава алиментација: Погледнете што се Емина доби од разводот со Мустафа

Мустафа Сандал ќе издвои голема сума на пари кои ќе ги даде на својата бивша жена.

Емина Јахович и Мустафа Сандал официјално се разведени од 6 јуни во Истанбул, после 10 години брак. Како пренесуваат турските медиуми, српската пејачка ќе добие голема сума на пари после разводот од својот бивш сопруг.

Имено, како наведува турскиот Хабертурк, Мустафа Сандал ќе и остави на Емина две третини од приходот, после продавањето на нивната луксузна куќа во Истанбул. Се шпекулира  дека од продавањето на оваа вила ќе заработат најмалку 3 милиони долари.

Освен тоа, Сандал ќе и купи нова куќа на својата бивша жена во Србија, која ќе чини најмалку 250 илјади долари. Исто така, Емина ќе добива алиментација секој месец од 15 илјади турски лири, или 2 800 евра.

Мустафа Сандал исто така ќе плаќа 5 илјади турски лири, односно 938 евра месечно за двете деца посебно, синовите Јавуз  и Јаман. Исто така, финансиски ќе го покрива образованието на своите деца, како и одмор, а за тоа ќе издвои 60 илјади турски лири, односно 11 257 евра на годишно ниво.

Се шпекулира дека Мустафа ќе и купи автомобил на Емина дури од 275 илјади турски лири, односно 51 595 евра.

Ни Емина, ни Мустафа не даваат повеќе информации за овие наводи.

Каква инекција му е дадена на Шабан Шаулиќ?

Трагичната загуба на Шабан Шаулиќ е голема мистерија за Германското обвинителство, кое донело одлука детално да се испита целиот случај.

Според законитево државата, оваа незгода се третира како правен случај,а она што им е нејасно на обвинителите е причината за смрт на пејачот, имајќи во обзир дека Шабан немал видливи повреди.

Според првичните информации тој починл од пукање на аорта на срцето.

„Обвинетелот го уважи ова мислење, но сепак има неколку неразјанети детали, па наложи да се направи обдукција.Се споменува дека веднаш по доаѓањето на Брзата помош на Шабан му е дадена инекција, па можно е и тоа да ја предизвикало смртта.Тоа засега никој не може ни да го потврди ниту да го демантира.За да нема никакви дилеми побара обдукција, пишува српски „Курир“.

Сопругата со која Шабан беше 43. години во брак скршена

Гоца Шаулиќ, сопругата на покојниот Шабан Шаулиќ со која беше 43. години во брак и има три деца, Санела, Илда и Михајло, побарала само едно нешто за погребот.

Таа скршена од болка едвај побарала од децата да стават качкет на главата и пари во рацете.

- Што ќе ми го животот, што ќе правам јас без Шабан во оваа куќа, плачела таа.

Тој почина викендов во страшна несреќа кога пијан возач му удри во автомобилот.

ФОТО: Аделина Тахири пред неколку месеци се породи, а сега ја крена маичката и...

Албанската пејачка Аделина Тахири неодамна се оствари во улогата на мајка.

Таа минатото лето го роди своето прво дете, синот Џон, а пејачката не дочека ниту 40 денови и веднаш ги почести фановите со фотографија од него.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by AdelinaTahiri (@adelina_tahiri1) on

По породувањето таа постојано објавуваше фотографии од синот, но и од себе докажувајќи ја својата линија по породувањето.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Happy NEW YEAR 🎊🎆 🎉🎊🎉🎊

A post shared by AdelinaTahiri (@adelina_tahiri1) on

Овој пат неколку месеци подоцна таа ја крена маичката и покажа дека навистина има рамен стомак и изгледа провокативно како никогаш досега, погледнете.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sunday ✌️🌞☀️

A post shared by AdelinaTahiri (@adelina_tahiri1) on

Популарно