Милиони, куќа во Србија и вртоглава алиментација: Погледнете што се Емина доби од разводот со Мустафа

Мустафа Сандал ќе издвои голема сума на пари кои ќе ги даде на својата бивша жена.

Емина Јахович и Мустафа Сандал официјално се разведени од 6 јуни во Истанбул, после 10 години брак. Како пренесуваат турските медиуми, српската пејачка ќе добие голема сума на пари после разводот од својот бивш сопруг.

Имено, како наведува турскиот Хабертурк, Мустафа Сандал ќе и остави на Емина две третини од приходот, после продавањето на нивната луксузна куќа во Истанбул. Се шпекулира  дека од продавањето на оваа вила ќе заработат најмалку 3 милиони долари.

Освен тоа, Сандал ќе и купи нова куќа на својата бивша жена во Србија, која ќе чини најмалку 250 илјади долари. Исто така, Емина ќе добива алиментација секој месец од 15 илјади турски лири, или 2 800 евра.

Мустафа Сандал исто така ќе плаќа 5 илјади турски лири, односно 938 евра месечно за двете деца посебно, синовите Јавуз  и Јаман. Исто така, финансиски ќе го покрива образованието на своите деца, како и одмор, а за тоа ќе издвои 60 илјади турски лири, односно 11 257 евра на годишно ниво.

Се шпекулира дека Мустафа ќе и купи автомобил на Емина дури од 275 илјади турски лири, односно 51 595 евра.

Ни Емина, ни Мустафа не даваат повеќе информации за овие наводи.

Глуми шериф и мафијаш: Сите му се плашат!

Додека српскиот пејач Дарко Лазиќ уште се бори за живот по страшната сообраќајка во која едвај преживеа, неговите соседи немаат нималку добри зборови за него.

- Се промени откако стана победник на Гранд. Пред тоа беше фино и културно момче кое со татка си настапуваше по кафеани. Кога победи се смени се. Што да ви кажеме, овде глуми шериф и мафијаш, вози со 200 на час, остава траги со тркалата како да е на рели трка, велат соседите за него, пренесуваат српските медиуми.

Велат сите му се плашат на Дарко, но сепак им е жал за несреќата бидејќи е млад.

Даниел Кајмакоски откри што спрема!

Даниел Кајмакоски кој откако стана татко на малиот Давид се повлече од музичката сцена наскоро ќе промовира неколку нови песни на кои работи во моментов. Вели дека синот сега откако потпораснал е време да и се посвети на кариерата, а ќе работи паралелно и во Македонија и во соседна Србија.

Спремам многу новитети, но не сакам да кажам официјален датум за промоција затоа што не уште и јас не знам кога ќе го завршам проектот. Знам дека на моите фанови им должам нови песни и истите наскоро ќе им ги подарам, нека бидат трпеливи, вели Кајмакоски кој јавноста ширум овие простори го запозна преку учеството во музичкото шоу „Икс Фактор“ каде триумфираше.

Неодамна преку објава на „Инстаграм“ откри и дека сака уште едно дете.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Daniel Kajmakoski (@daniel_kajmakoski) on

Тие растат толку брзо, но треба уште едно бебе, напиша пејачот.

Дали ова значи дека приновата веќе е на пат, или пак сакаше да открие дека со сопругата само работат на случајот, останува да почекаме и да видиме. Едно е сигурно, поголема радост од големо семејство нема!

Лепа Брена си бендиса снаа за синот Стефан

Лепа Брена сака Анастасија Ражнатовиќ да и биде снаа, а Цеца Ражнатовиќ се огласи по тој повод и истакна дека нема да се меша во изборот на својата ќерка.

Мама Брена би била задоволна кога Анастасија Ражнатовиќ би била снаа. А и јас. Таа е фантастична девојка. И двајцата имаме познати мајки, изјавил Стефан во емисијата „Гламур” и истакнал дека би сакал да снима дует со ќерката на Цеца.

Брена не се прашува! Имам ќерка и таа одлучува, изјавила низ смеа Цеца и истакнала дека на неа не би и пречело ако Анастасија се забавува со момче кое не е дете на познати родители.

Популарно