(ВИДЕО) Сергеј Варошлија: "Бев киднапиран среде бел ден, морав да му се јавам на татко ми кој имаше рак"

Познатиот стилист и ТВ водител Сергеј Варошлија пред два дена гостуваше во емисијата "Лица" со Анета Кочишки, каде отворено проговори за неговиот приватен живот.

Познат по своите контроверзии, модниот критичар зборуваше за животните успеси и неуспеси и искрено проговори за зависноста од дрога и за својата сексуална ориентација. 

"Ќе бидам неискрен ако кажам дека е неточно дека консумирав дрога", "Бев киднапиран среде бел ден, морав да му се јавам на татко ми кој имаше рак" и "Мојот партнер е избркан од дома кога неговите дознале дека е со мене во врска" се само дел од темите на кои Варошлија отворено зборуваше пред јавноста.

ФОТО: Неда Украден во бикини го прослави својот 68. роденден

Неда Украден популарната југословенска пејачка вчера наполни 68 години. Иако ја „гази“ седмата деценија од животот, таа се’ уште важи за една од најнегуваните и најодржаните дами на јавната сцена.

Затоа и не се воздржува од објавување фтографии на кои позира во костим за капење, притоа, без да ги разубавува со помош на алатките на Фотошоп, каков што е примерот на нејзините многубројни помлади колешки.

По повод роденденот, Неда се огласи на социјалните мрежи, јасно ставајќи им до знаење на своите следбеници чија честитка најмногу ја израдувала:

Мојата прва и најдрага честитка. Фала му на Господ за среќниот и исполнет живот – денес го славам мојот роденден! Ви благодарам на сите за прекрасните желби! Ве сака вашата Неда.“

ФОТО: Сани со емотивна порака го честита роденденот на ќерката

Постарата ќерка на фолк пејачката Сања Сани Гроздановска, Викторија  денес слави роденден, а по тој повод нејзината мајка се огласи на социјалните мрежи и напиша емотивна порака.

– Мојата поддршка, мојата другарка, мојата среќа, мојата душа и срце….моето сè. Мојот свет денес полни 9 години. Среќен роденден кукло мајкина, да си жива и здрава!, напиша Сани во описот на фотографија која ја објави на својот Фејсбук.

Инаку, претходната година во ноември месец, Сани се оствари во улога на мајка по втор пат, а Викторија ја доби сестричката Ева.

Популарно