ВИДЕО: Питон од 7 метри изеде жена, кога го распорија чудовиштето имаше што да видат

Целиот труп на Индонежанка е пронајден во стомак на огромен питон долг седум метри кој е фатен во близина на градината каде што работела жената.

Телото на Ва Тибе (54) го пронашле селаните кои тргнале во потрага по неа на островот Мун.

„Жителите се посомневал дека змија ја проголтала жртвата па ја убиле. Кога ја распориле, виделе дека внатре е телото на жената“, рече шефот на локалната полиција.

Џиновскиот питон кој живее во тропските шуми, често напаѓал мали животни, но ретко луѓе.

(ВИДЕО) Најубавото море на светот изгледа како депонија

За три дена чистење извадени се 30 тони пластика, но работа има уште. Карипското море изгледа како една голема депонија полна со смет. 

Оваа грда слика е забележана во Санто Доминго во Доминиканската Република. 

Видеото кое го направија од една невладина организација кружи на социјалните мрежи. 

(ВИДЕО) Обдукцијата откри детали за бруталното убиство: Очув ја отрул пасторката (3), ја зацeментирал и ја фрлил во поток

Патолозите утврдија дека малечката Мараја Вудс (3) која исчезна кон крајот на октомври минатата година во Џексонвил, Северна Каролина, а телото и беше пронајдено во поток во близина на куќата, умрела од труење со хлороформ откако претходно била брутално малтретирана.

Нејзиното масакрираното тело било завиткано во три бели пластични кеси за ѓубре, кои и биле врзани околу вратот и ставени во навлака за перници за двосед или тросед.

„Навлаката за перница била наполнета со цемент помешан со камења“, напишаа патолозите. На малечката во белите дробови и е пронајдено смртоносно количество хлороформ.

За ова злосторство веќе е обвинет Адолф Ерл Кимри II (32), момче на мајката на Мараја, Кристи Вудс. Кристи ќерката последен пат ја видела жива на 26. ноември, кога ја ставила да спие. Утредента токму Кимри го повијал Центарот за итни случаи на округот Онслоу и пријавил дека малечката исчезнала од куќата.

Телото на Мараја е пронајдено по 5 дена потрага, на 2. декември, во блискиот поток. Кимри во јануари годинава е обвинет за убиство.

Кристи Вудс, мајка на Мараја

Мајката тврди дека не знае ништо за ова убиство, но новинарите кои го следеле случајот наведуваат дека Кимри 20 пати е осудуван за различни злосторства пред да ја убие малечката Мараја.

Таткото на Мараја, Алекс Вус, тврди дека Кимри ја силувал неговата ќеркичка, но во извештајот за обдукција нема докази за тоа. Се наведува дека бојата на анусот не е променета, и ништо повеќе од тоа. Меѓу другото, се додава дека малечката имала многубројни модринки по лицето, рацете и нозете. Мозокот и бил оштетен, а белите дробови полни со хлороформ.

(ВИДЕО) Страшна сообраќајка: Автомобил со 190 км/ч се удри во камион

Страшен судир се случи минатата година во Шкотска, откако автомобил со брзина од 190 километри на час, се судри во камион.

Снимката била доказен материјал на судењето за сообраќајна несреќа во која автомобил при брзина од 190 км на час се забил во камион.

Инаку во овој хорор судир, за среќа, нема повредени.

Популарно